Pomutnja na Opus Areni: Umjesto od suca, zvuk zviždaljke čuo se s tribina

28.10.2023., stadion Opus arena, Osijek - SuperSport HNL, 13. kolo, NK Osijek - NK Istra 1961. Photo: Borna jaksic/PIXSELL

Ovako nešto se rijetko događa na nogometnim utakmicama. U 69. minuti utakmice 13. kola SuperSport HNL-a između Osijeka i Istre 1961 dogodila se nevjerojatna situacija. Osijek je imao korner, lopta je letjela prema šesnaestercu.

Začuo se zvuk zviždaljke. Igrači Istre su stali pa i poneki Osječani. Tada su vidjeli da sudac nije taj koji je zazviždao te je pustio akciju domaćinima koji su nastavili igrati, a Duarte je zabio gol.

Igrači Istre potrčali su prema sucu susreta koji je nakon konzultacija poništio gol, dok je službeni spiker upozorio navijače da ne ometaju igrače i igru.

Ovoga puta bilo je to u korist vlastite štete jer je Osijek u tom trenutku imao 1:0 te bi mu priznati gol gotovo sigurno donio potvrdu pobjede. Ona je ipak stigla u nastavku utakmice zahvaljujući raspoloženom Jugoviću. Strijelac prvog zabio je još dva gola, a Filet postavio konačnih 3:1, prenosi Tportal.