Osijek uz hat-trick Jugovića slavio protiv Istre 1961

28.10.2023., stadion Opus arena, Osijek - SuperSport HNL, 13. kolo, NK Osijek - NK Istra 1961. Photo: Borna jaksic/PIXSELL

Borna Jaksic / Pixsell

Osijek je upisao drugu uzastopnu pobjedu pod vodstvom Zorana Zekića. Bijelo-plavi su u 13. kolu SuperSport HNL-a na Opus Areni bili bolji od Istre 1961 rezultatom 3:1 (1:0).

Trostruki strijelac je bio Vedran Jugović koji je dva puta poentirao nakon akcije iz kornera, a zatim je u sudačkoj nadoknadi iskoristio kazneni udarac. Zanimljiva je bila i situacija u 69. minuti kada je zbog zvižduka s tribine koji je izazvao zaustavljanje gostujućih igrača poništen pogodak Duartea. Za Istru je pak u 97. minuti počasni pogodak postigao Elias Filet.

Osijek je tako došao u šeste pobjede u sezoni kojom je barem privremeno skočio na treće mjesto ljestvice s tri boda zaostatka za vodećim Hajdukom. Zeleno-žuti su pak već sedmi put travnjak napustili pognute glave te se nalaze na pretposljednjem mjestu na tablici.

U idućem tjednu Osijek će prvo igrati kup dvoboj s Karlovcem 1919 nakon čega gostuje kod Gorice, a Istra pak za tjedan dana ima domaći ogled sa Slaven Belupom.

Prvo uzbuđenje na utakmici vidjeli smo u 10. minuti kada se Omerović izborio za snažan udarac sa 17 metara iskosa kojeg je uspio obraniti Majkić.

Četiri minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka Vuk je pobjegao u kontru koju je okončao pokušajem s dvadesetak metara, a Malenica nije imao problema zaustaviti njegov udarac. Nedugo potom smo vidjeli i udarac Nejašmića iz daljine kojeg vratar Istre lagano brani.

Novi pokušaj Omerovića, ovaj put iz nešto veće udaljenosti, smo vidjeli u 23. minuti, ali Majkić je uspio boksati loptu.

Bukvić je odlično pucao u 38. minuti iz slobodnog udarca s dvadesetak metara iskosa, a golman Zeleno-žutih je prebacio loptu koja je išla pod samu gredu.

Osijek u vodstvo dolazi u 47. minuti kada je Bukvić ubacio iz kornera, a najviši na deset metara je bio usamljeni Jugović koji je glavom zakucao loptu pod gredu. Bio je to njegov drugi gol u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Atraktivan potez Douglasa vidjeli smo u 56. minuti kada se oslobodio Brleka, a onda je snažno pucao iz voleja s dvadesetak metara, no lopta je otišla iznad gola.

Duel Omerovića i Majkića bilježimo i u 67. minuti kada ponovno kao pobjednik nakon udaraca s dvadesetak metara izlazi golman Istre koji je ovaj put pri tome imao i asistenciju vratnice.

Uslijedio je ubačaj iz kuta i novi pogodak Bijelo-plavih koji na koncu nije priznat. Omerović je na drugoj stativi pronašao Jugovića koji je ubacio za Duartea, a on je s pet metara glavom proslijedio loptu iza Majkića. Prilikom asistencije obrana gostiju je zastala misleći da se oglasio sudac Titlić, međutim radilo se o zvižduku koji je došao s tribine. Na koncu odluka na terenu je bila da pogodak ne vrijedi, a igra se nastavila podbacivanjem lopte.

Nova šansa za Osijek uslijedila je u 73. minuti kada je Majkić zaustavio pokušaj Jugovića iz blizine nakon što mu je loptu glavom spustio Duarte.

Istra je zaprijetila u 83. minuti kada je s 15 metara nezgodno pucao Ekong, a Malenica je na koncu ipak uspio odbiti loptu.

Pitanje pobjednika je riješeno u 86. minuti, a ponovno je za goste bio koban ubačaj iz kornera. Lovrić je iz njega pronašao Bralića koji je prenio loptu na drugu stativu, a tamo ju je dočekao Jugović te je mirno poslao u gol gostiju.

Matheus je u 90. minuti pokušao izravno iz kornera iznenaditi Malenicu, no pogodio je vanjski dio bliže stative.

Novi zgoditak postignut je u 94. minuti kada je do hat-tricka došao Vedran Jugović koji je bio precizan s bijele točke. Prethodno je nakon VAR asistencije Titilić dosudio kazneni udarac jer je Douglas rukom odbio loptu nakon ubačaja iz kuta Lovrića.

Konačni rezultat dvoboj postavljen je u 97. minuti kada je Malenica nakon snažnog udarca Ekonga s dvadesetak metara odbio loptu do Fileta, a on je s vrha peterca pronašao put do mreže za svoj prvijenac u HNL-u.

Kolo će biti zaključeno u nedjelju kada se sastaju Rijeka i Gorica te Dinamo i Lokomotiva.