POLUFINALE ISTOKA New York poveo protiv Indiane, Brunson ušao u društvo Westa, Jordana i Kinga

May 6, 2024; New York, New York, USA; New York Knicks guard Jalen Brunson (11) takes a shot against Indiana Pacers guard Andrew Nembhard (2) during the first quarter of game one of the second round of the 2024 NBA playoffs at Madison Square Garden. Mandatory Credit: Brad Penner-USA TODAY Sports Photo: Brad Penner/REUTERS

Brad Penner/REUTERS

Jalen Brunson je postao tek četvrti igrač u NBA povijesti koji je u četiri uzastopne utakmice doigravanja zabio 40 ili više koševa a New York je obranio svoj teren i s 1-0 poveo protiv Indiane u polufinalu Istočne konferencije. Završilo je 121-117 nakon što su Pacersi početkom zadnje četvrtine vodili s 94-85, Jalen Brunson je tada doslovno uzeo loptu u ruke i odveo utakmicu na stranu Knicksa, u zadnjih 12 minuta zabio je 21 (!) koš i s ukupno 43 (13/22 za dva, 1/4 za tri) te po šest skokova i asistencija pridružio se na listi Jerryju Westu koji je imao šest uzastopnih 40+ utakmica te Michaelu Jordanu i Bernardu Kingu koji su također imali po četiri uzastopne utakmice sa 40 koševa.

Donte DiVincenzo je zabio 25 koševa (5/9) za tri, Josh Hart 24 (9/13) uz 13 skokova, osam asistencija i tri ukradene lopte, po 13 su zabili OG Anunoby (5/14, devet skokova) i Isaiah Hartenstein (5/9) koji je zabio tricu s centra na isteku prvog poluvremena.

Za Indianu Tyrese Haliburton ostao je na tek šest koševa (2/6) plus osam asistencija, 23 je zabio Myles Turneer (8/16), Pascal Siakam je zabio 19 (8/16) uz šest skokova i pet asistencija.