Pogotkom Oršića u 89. minuti Dinamo slavio protiv Gorice

12.02.2022., Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 23. kolo, GNK Dinamo - HNK Gorica. Arijan Ademi Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Sanjin Strukic

Dinamo je upisao šestu prvenstvu pobjedu u nizu. U 23. kolu HT Prve lige golom Mislava Oršića u samoj završnici susreta svladali su na Maksimiru Goricu rezultatom 2:1 (0:0). Prethodno je za domaće pogađao Arijan Ademi dok je privremeno poravnanje gostima donio Anthony Kalik.

Plavi su s nova tri boda prvim pratiteljima Osijeku i Rijeci na vrhu ljestvice pobjegli na šest bodova prednosti. Izabranici Krunoslava Rendulića su pak nastavili svoj negativni niz koji se produžio na četiri uzastopna poraza dok su protiv Dinama poraženi i 15. put u 16 međusobnih susreta.

Domaćini su u vodstvo mogli doći već u prvoj minuti susreta. Loše povratno dodavanje Pršira iskoristio je Andrić koji se sjurio prema golu gostiju nakon čega je nesebično poslužio Ademija, ali njegov udarac s desetak metara koji je već svladao Kotarskog ispred gol liniji čisti Krizmanić. U nastavku akcije okvir gola nije uspio pogoditi Ivanušec.

Prva ozbiljnija prijetnja Gorice uslijedila je u 13. minuti kada je Suk ostavio loptu za Lovrića, a on se nakon prepoznatljivog prodora izborio za udarac s dvadesetak metara iskosa kojeg Livaković ipak uspijeva obraniti.

Novu veliku priliku čekali smo do 38. minute kada je ponovno vratima Plavih zaprijetio Lovrić. Ovaj put se u ulozi asistenta našao Caio Cruz koji je nakon odličnog građenja pored Franjića proslijedio loptu do usamljenog suigrača, a njegov udarac iz poluvoleja s desetak metara brani golman Dinama.

U 45. minuti Oršić je ubačajem iz slobodnog udarca pronašao Šutalo, no on je sa šest metara loše zahvatio loptu glavom koja odlazi visoko iznad gola. Nedugo potom Šutalo je okomitim dodavanjem pokušao u priliku izbaciti Oršića, a Kotarski je dobro pratio akciju te je na vrijeme izašao s crte otklonivši opasnost ispred napadača Plavih koji nije na dobar način primio loptu.

12.02.2022., Zagreb – Hrvatski Telekom Prva liga, 23. kolo, GNK Dinamo – HNK Gorica Photo: Goran Stanzl/PIXSELL

Domaćini su u 50. minuti tražili kazneni udarac nakon što je lopta Suka u šesnaestercu pogodila u ruku poslije ubačaja Ivanušeca, no sudac Bel nije reagirao smatrajući da se ne radi o kažnjivoj situaciji. Njegovo mišljenje dijelio je i VAR koji ga nije pozvao na pregled video snimke.

Nedugo potom s dvadesetak metara iskosa udarac je okušao Ivanušec, a Kotarski je bio spreman na njegov pokušaj.

Dinamo do vodstva dolazi u 55. minuti prvim ovosezonskim prvenstvenim pogotkom kapetana Arijana Ademija. On je dobro na drugoj stativi pratio dodavanje Ristovskog koji je spustio loptu nakon ubačaja Bočkaja te mu nije bilo teško ubaciti loptu u gol Gorice.

Tri minute kasnije Oršić je izravno iz kornera pokušao nadmudriti Kotarskog, ali vratar gostiju nije se dao iznenaditi te je dobrom reakcijom odbio loptu s gol linije.

Gorica do izjednačenja dolazi u 65. minuti kada je Anthony Kalik iskoristio pravovremeno okomito dodavanje Jovičića te je sa šest metara iskosa poslao loptu pored Livakovića za svoj četvrti pogodak u aktualnoj prvoligaškoj sezoni.

Kotarski je na nivou i u 74. minuti kada paradom brani udarac Ivanušeca koji je gađao s oko 25 metara udaljenosti. Četiri minute kasnije udarac iz daljine je okušao i Theophile-Catherine, a vratar Gorice je upisao još jednu obranu.

Nevjerojatnu šansu za pogodak u 80. minuti propustio je Franjić, on je s metara s druge stative promašio okvir gola nakon što mu je petom priliku pripremio Jurić poslije ubačaja Ademija.

Minutu kasnije Oršić je iz kornera na drugoj stativi pronašao Ivanušeca koji je udarcem glavom iz teške situacije zatresao stativu.

U 85. minuti nova prilika za Ivanušeca koji je došao u šansu nakon brzo izvedenog slobodnog udarca, ali Kotarski je bio priseban te je obranio njegov udarac s desetak metara iskosa.

Dinamo do pogotka vrijednog tri boda dolazi u 89. minuti kada je Bočkaj kombinacijom iz kornera na 17 metara pronašao Oršića čiji je udarac na putu prema golu Gorice pogodio Steenvoordena te je prevario danas odličnog Kotarskog. Oršić je tako uz dozu sreće upisao deveti ovosezonski gol u Prvoj HNL. Gosti su se pak žalili da je umjesto kornera sudac Bel trebao dosuditi gol aut.

U sudačkoj nadoknadi nakon starta Keite nad Ademijem došlo je do međusobnog naguravanja igrača obje momčadi, a sudac Bel je na koncu žute kartone pokazao trojici igrača.

Kolo se nastavlja sutra kada će Hajduk od 15 sati na Poljudu dvobojem protiv Slaven Belupa proslaviti 111. rođendan dok će posljednji susret 23. dionice biti derbi Osijeka i Rijeke koji u Gradskom vrtu počinje u 17:30 sati.