Pogotkom Belcara Varaždin slavio na Opus Areni

15.03.2024., Opus Arena, Osijek - SuperSport prva Hrvatska nogometna liga, 27. kolo, NK Osijek - NK Varazdin. Photo: Davor Javorovic/PIXSELL

Davor Javorovic / Pixsell

U prvoj utakmici 27. kola SuperSport HNL-a Varaždin je na Opus Areni bio bolji od Osijeka rezultatom 0:1 (0:1). Jedini pogodak na susretu bilo je djelo Leona Belcara u uvodnoj fazi dvoboja. Gosti su tako stigli do šeste pobjede u sezoni dok su Bijelo-plavi deveti put travnjak napustili pognute glave.

Izabranici Zorana Zekića su nastavili s lošom formom obzirom da u sedam posljednjih prvenstvenih utakmica imaju samo jednu pobjedu, a uz to su u četvrtfinalu kupa eliminirani od Lokomotive. Momčad Nikole Šafarića je pak prekinula niz od četiri uzastopna ligaška susreta bez pobjede te su se današnjem suparnika približili na šest bodova razlike.

Nakon stanke zbog utakmica reprezentacija Osijek će koncem ožujka u 28. kolu gostovati kod Slaven Belupa dok će Varaždin na domaćem terenu odmjeriti snage s Goricom.

Domaćini su prvi zaprijetili i to u 3. minuti kada je s ruba kaznenog prostora udarac odnosno ubačaj na drugu stativu uputio Pušić, a Lamine je u posljednjem trenutku s gol liniji uspio izbiti loptu.

Varaždin je poveo u 12. minuti. Boršić je ubacio s lijeve strane, a na drugoj stativi je ostao sam Belcar te je udarcem s četiri metra iskosa poslao loptu pokraj Malenice. Pomoćni sudac je potom označio zaleđe, no nakon VAR provjere pogodak je priznat pa je mladi veznjak došao do trećeg zgoditka u aktualnoj sezoni.

Pet minuta kasnije Dabro je odlično proigrao Lusavca, no on je u ključnom trenutku loše primio loptu tako da je ona na koncu završila pored stative.

U 29. minuti je Vukčević ubacio s desne strane, a Šego je sa šest metara pucao glavom poslavši loptu preko grede.

Već u 33. minuti domaći strateg Zoran Zekić se odlučio na prve promjene. Igru su napustili Cokaj i Jugović, a priliku su dobili Prekodravac i Matković.

Dvije minute kasnije je s dvadesetak metara zapucao Mitrovski, a lopta od bloka odlazi pokraj suprotne vratnice. Na drugoj strani travnjaka je u 38. minuti iz nešto veće udaljenosti šutirao Pušić, no ravno u Zeleniku.

Nejašmić je u 41. minuti zaprijetio s desetak metara iskosa, a iako je lopta promijenila smjer od bloka Laminea, vratar gostiju je uspio upisati obranu.

Drugo poluvrijeme je ponudilo terensku inicijativu Osijeka, a do prve šanse smo čekali 67. minutu kada je s lijeve strane oštro u peterac ubacio Pušić, a tamo je s prve stative pucao Almasi, no Zelenika odličnom reakcijom čuva prednost svojoj momčadi.

U 88. minuti je bljesnula kontra gostiju koju je udarcem s desetak metara iskosa koji nije bio dovoljno precizan okončao Drožđek. Bila je to posljednja šansa na susretu.

Kolo se nastavlja sutra kada od 15 sati vodeća Rijeka gostuje kod Slaven Belupa dok će u 17:10 na Poljudu početi sraz Hajduka i Lokomotive.