Počela je Liga prvaka: Remi Milana i Newcastlea, pobjeda Leipziga

Startala je nova sezona nogometne Lige prvaka i to remijem bez pogodaka Milana i Newcastlea, dok je Leipzig u gostima svladao švicarski Young Boys 3-1.

Unatoč dominaciji, pogotovo u prvom poluvremenu, Milan je pred svojim navijačima ostao bez pobjede protiv Newcastlea. Englezi su odbili sve napade i osvojili bod u iznimno teškoj skupini F.

Između 10. i 20. minute Milan je mogao postići nekoliko pogodaka, no nepreciznost domaćih igrača, kao i šeprtljavost te gostujući vratar Pope bili su razlog što je mreža Newcastlea ostala netaknuta.

Iz daljine su pokušavali Pobega i Krunić, u odličnim situacijama su bili još Chukwueze, Rafael Leao, Loftus-Cheek i Giroud, ali nakon svega ostalo je 0-0. Nije to bio jedini nalet kojeg su gosti s Otoka morali izdržati u prvom poluvremenu. U 35. minuti je Rafael Leao predriblao kompletnu suparničku obranu, ali na kraju i samoga sebe, zbog čega se sapleo umjesto da je postao strijelac, a do kraja poluvremena nove su šanse za Milan propustili Pobega i Giroud.

Newcastle je u nastavku uspio određeno vrijeme parirati na pravi način te je izbjegao potpunu okupaciju svojih vrata, ali Milan je u završnici ponovno stisnuo. Najbolju priliku imao je Rafael Leao u 74. minuti. Nakon ubačaja Florenzija glavom je pucao Portugalac preko vrata.

Na kraju je Newcastle čak mogao do pobjede, ali je u 95. minuti udarac Longstaffa odbio Sportiello koji je ranije zamijenio ozlijeđenog Maignana.

U ovoj „skupini smrti“ od 21 sat u Parizu igraju francuski prvak PSG i dortmundska Borussia.

U skupini G Leipzig je osvojio startna tri boda pobjedom u Švicarskoj kod Young Boysa od 3-1.

Od samog starta Leipzig je nasrnuo na suparnika. Nakon dvije šanse u prve dvije minute, uslijedio je korner u trećoj minuti i pogodak Simakana za 1-0. Imao je Leipzig potom nove prilike za povećanje vodstva, ali nakon što su sve ostale neiskorištene domaćin je izjednačio vrlo lijepim udarcem Elije u 33. minuti.

U nastavku je opet uslijedila dominacija gostiju koja se isplatila u 73. minuti. S preko 20 metara vrlo precizno je pucao Schlager i pogodio za 2-1 Leipziga. Sve je zaključeno golom Slovenca Šeška u 92. minuti.

U ovoj će skupini od 21 sat na Etihadu aktualni pobjednici Lige prvaka, igrači Manchester Cityja, igrati protiv Crvene zvezde.