Pobjede Hajduka i Gorice u borbi za Europu

U nedjeljnim susretima 29. kola Prve HNL važne pobjede u borbi za izlazak u Europu ostvarili su Hajduk i Gorica, splitski je sastav kao gost sa 1-0 (0-0) svladao Lokomotivu dok je Gorica na svom terenu bila uspješnija od Slavena Belupa sa 4-3 (3-1).
U susretu Lokomotive i Hajduka, do ovog kola susjeda na ljestvici, oba sastava imala su nekoliko izglednih prilika, no aktivniji je bio splitski sastav, a pogodak vrijedan tri boda stigao je pred sam kraj susreta. Jairo je dobio prizemnu loptu na 10-ak metara od vrata i pogodio nebranjeni dio mreže.
Ovom pobjedom Hajduk je stigao na četvrto mjesto a 47 bodova, tri manje od trećeg Osijeka, a dva više od pete Gorice, dok je Lokomotiva šesta sa 44 boda.
U Gorici su gledatelji vidjeli golijadu sa sretnim završetkom za domaće. Gosti su poveli preko Krstanovića koji je odlično reagirao na jednu odbijenu loptu u domaćem kaznenom prostoru, no domaći su uzvratili s tri pogotka u razdoblju od 15 minuta. Ndiaye je poravnao u 23. minuti nakon što obrana Slavena nije uspjela raščistiti situaciju nakon obrane vratara i pogođene vratnice, potom je Lovrić iskoristio kazneni udarac za 2-1 u 34. minuti da bi Dvorneković nakon prodora po desnom krilu pogodio za 3-1 u 38. Slaven Belupo se vratio u igru u 61. minuti autogolom Suka, da bi Krstanović u 86. svojim drugim golom poravnao na 3-3. Ipak, pobjedu domaćima osigurao je Zwolinski u 90. minuti nakon velike pogreške braniča gostiju Karamarka koji je neoprezno vraćao loptu svom golmanu, a nije vidio da se napadač Gorice nalazi u blizini.
Slaven Belupo je ovakvim ishodom ostao osmi sa 26 bodova, jednim manje od sedmog Intera iz Zaprešića.
Vodeći Dinamo ima 76 bodova, 20 više od druge Rijeke.

OZNAKE: Hajduk, Prva HNL, Gorica