PH košarkaša: Splitu pobjeda u derbiju protiv Zadra

17.01.2023., dvorana Kresimira Cosica, Zadar - HT Premijer liga, 15. kolo, KK Zadar - KK Split.  Dario Dreznjak, Tyrell Nelson Photo: Sime Zelic/PIXSELL

Sime Zelic/PIXSELL

Split je preokretom u drugom poluvremenu stigao do velike pobjede u dvorani Krešimir Ćosić.

U derbiju 15. kola HT Premijer lige svladao je domaćina Zadar 84:81.

U 17. minuti Zadrani su imali 13 koševa razlike (44:31), ali do poluvremena Split je uspio smanjiti zaostatak na -7 (52:45).

U drugom dijelu gosti su odigrali bolje u obrani i zahvaljujući tome stigli do velike pobjede. U samoj završnici domaći sastav imao je priliku da izbori produžetak, ali pokušaj Marka Ramljaka za tricu nije bio precizan.

Jaman Tyrell Nelson je sa 22 koša bio najbolji strijelac gostujuće momčadi. Jerod Shannon Shorter ubacio je 16 poena uz osam asistencija i sedam skokova. Veliki doprinos dali su Boris Tišma sa 15 i Lovre Runjić sa 14 ubačaja.

Dario Drežnjak predvodio je Zadar sa 23 poena, a Luka Božić je završio dvoboj sa 18 poena i devet skokova.

Split je u 15 nastupa upisao 12 pobjeda i 3 poraza te zasjeo na vrh ljestvice, ispred četiri momčadi koje imaju po 11 pobjeda – Cedevite Junior, Šibenke, Cibone i Zadra.