Petković kao “joker” s klupe donio pobjedu Dinamu na Šubićevcu

28.08.2022., stadion Subicevac, Sibenik - SuperSport HNL, 07. kolo, HNK Sibenik - GNK Dinamo. Bruno Petkovic Photo: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Hrvoje Jelavic / Pixsell

Dinamo nastavlja s pobjedničkim ritmom u SuperSport HNL-u. U sklopu sedmog kola na gostovanju kod Šibenika na Šubićevcu upisali su šestu prvenstvenu pobjedu. Slavili su rezultatom 1:2 (1:1).

Gosti su u prvom dijelu došli u vodstvo preko Ivanušeca, no nedugo potom je za izjednačenje zabio Mina. Pobjedu Plavima ipak je sigurnom realizacijom kaznenog udarca donio Bruno Petković koji je nedugo prije ušao u igru.

Izabranici Ante Čačića tako nastavljaju s dobrim rezultatim au novoj sezoni. Nakon prolaska u grupnu fazu Lige prvaka uvjerljivo drže i vodeću poziciju na ljestvici.

Narančasti su pak današnjim porazom prekinuli pozitivan niz od pet utakmica bez poraza. Nakon Rijeke u prvom kolu Šubićevac je osvojio i Dinamo.

U 7. minuti Bočkaj je pucao iz slobodnog udarca, no nije bio dovoljno precizan. Tri minute kasnije Bočkaj je u petercu pronašao Drmić koji je zatresao gredu.

Narančasti su zaprijetili u 12. minuti preko Mine koji je poslije ubačaja iz kuta glavom pucao pored stative.

Dvije minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka Baturina je povratnim dodavanjem asistirao za Ivanušeca, a njegov udarac s desetak metara brani Rogić.

Šibenik je opasan i u 16. minuti kada je nakon gužve u šesnaestercu glavom pucao Delić, a Livaković je prebacio loptu preko gola.

Gosti su u 34. minuti morali napraviti izmjenu nakon što se teško ozlijedio Boško Šutalo. Umjesto njega u igru je ušao Emir Dilaver.

Dinamo u vodstvo dolazi u 35. minuti preko Luke Ivanušeca. Nakon dodavanja Baturine sjurio se s lijeve strane prema vratima Šibenika te je s 15 metara iskosa pogodio suprotni gornji kut Rogićeva gola za svoj ovosezonski prvenstveni prvijenac.

Samo dvije minute kasnije domaćin se vraća u rezultatski egal. Nakon ubačaja iz kuta Plavi nisu uspjeli otkloniti opasnost, lopta se potom odbila do Mine koji udarcem iz prve pogađa malu mrežu.

Na startu drugog dijela Drmić je pobjegao obrani Šibenika, no Rogić je na vrijeme napustio svoj prostor te je na 17 metara došao do lopte prije nego napadač Plavih.

U 52. minuti Delić je posrnuo u šesnaestercu nakon duela s Dilaverom, ali sudac Bel nije smatrao da se radi o prekršaju.

Gosti su mrežu Rogića zatresli i u 60. minuti preko Oršića, no pogodak zbog zaleđa opravdano nije priznat.

Četiri minute kasnije Menalo je glavom spustio loptu za Ivanušeca, ali njegov udarac sa četiri metra iskosa brani Rogić.

Bel je u 67. minuti pokazao na bijelu točku u korist Dinama nakon što je Mina na rubu kaznenog prostora napravio prekršaj nad Menalom. Odgovornost s bijele točke preuzeo je Petković koji je loptu poslao u donji desni kut Rogićeva gola. Vratar Šibenika je pročitao stran, ali nije uspio dohvatiti loptu.

U 81. minuti nakon ubačaja iz kuta Petković je u šesnaestercu Dinama sam sebe napucao u ruku, a sudac Bel nije to smatrao kažnjivim usprkos prosvjedima domaćih igrača.

Do konca susreta Plavi su mirno sačuvali stečenu prednost zabilježivši tako šesti trijumf u prvenstvenoj utrci.

Sedmo kolo će od 21:05 na Gradskom vrtu zaključiti derbi Osijeka i Hajduka.