‘Petarda’ Ville, Newcastle i Luton podijelili bodove u utakmici s osam golova

epa11114678 Aston Villa's John McGinn (L) and Newcastle's Jamie Miley (R) in action during the English Premier League soccer match between Aston Villa FC and Newcastle United, in Birmingham, Britain, 30 January 2024.  EPA/TIM KEETON EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos, 'live' services or NFTs. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/TIM KEETON

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 23. kola engleskog nogometnog prvenstva Aston Villa je kao gost pregazila posljednji Sheffield United sa 5-0 (4-0).

Susret je bio zaključen već nakon samo 20 minuta nakon kojih je Villa vodila sa 3-0 golovima McGinna (12), Watkinsa (16) i Baileya (20). Nedugo zatim Tielemans (30) je zabio i četvrti gol da bi početkom nastavka Alex Moreno (47) zaokružio na konačnih 5-0.

Ovom pobjedom Aston Villa je stigla na četvrto mjesto sa 46 bodova, koliko imaju i drugi Manchester City te treći Arsenal, dok dva boda manje ima peti Tottenham Hotspur koji je ranije u subotu igrao 2-2 na gostovanju kod Evertona. Vodeći Liverpool bježi joj pet bodova.

Sheffield United, kod kojega u sastavu zbog ozljede glave nije bilo novopridošlog hrvatskog vratara Ive Grbića, uvjerljivo je posljednji sa 10 bodova, tri manje od 19. Burnleya, a 10. manje od Nottingham Foresta i Luton Towna koji drže posljednja mjesta koja osiguravaju ostanak.

Spektakularnu utakmicu u 23. kolu engleskog nogometnog prvenstva u subotu su odigrali Newcastle United i Luton Town, a nakon brojnih preokreta i čak osam golova momčadi su podijelile bodove odigravši 4-4 (2-2).

Newcastle je u prvom poluvremenu vodio sa 1-0 i 2-1 golovima Seana Longstaffa (7, 23), no Osho (21) i Barkley (41) su uspijevali poravnati. U nastavku je Luton s dva gola u razmaku od tri minute stigao do prednosti od 4-2, strijelci su bili Morris (59-11m) i Adebayo (62). Ipak, uslijedio je brzi odgovor domaćih koji su stigli do 4-4 preko Trippiera (67) i Barnesa (73).

Do kraja se rezultat nije mijejao pa je Newcastle deveti sa 33 boda, dok je Luton skočio iz zone ispadanja, na 16. mjesto sa 20 bodova, koliko ima i 17. Nottingham Forest, dok 18. Everton, koji je pao u zonu ispadanja, sa 19 bodova.

U prvoj utakmici 23. kola Everton i Tottenham Hotspur su na Goodison Parku igrali 2-2 (1-2). Gosti iz Londona dva su puta vodili, oba puta strijelac je bio Richarlison (4, 41), no domaći su uspjeli spasiti bod. Na 1-1 sredinom prvog dijela poravnao je Harrison (30), da bi na konačnih 2-2 poravnao Branthwaite (90+4) u samoj završnici dvoboja.

REZULTATI 23. KOLA,

Subota:
Everton – Tottenham Hotspur 2-2 (Harrison 30, Branthwaite 90+4 / Richarlison 4, 41)
Brighton and Hove Albion – Crystal Palace 4-1 (Dunk 3, Hinshelwood 33, Buonanotte 34, Joao Pedro 85 / Mateta 71)
Burnley – Fulham 2-2 (Fofana 71, 90+1 / Palhinha 17, Muniz 21)
Newcastle United – Luton Town 4-4 (S. Longstaff 7, 23, Trippier 67, Barnes 73 / Osho 21, Barkley 41, Morris 59-11m, Adebayo 62)
Sheffield United – Aston Villa 0-5 (McGinn 12, Watkins 16, Bailey 20, Tielemans 30, Alex Moreno 47)