Osijek uvjerljivo pobijedio na Šubićevcu

19.05.2023., Gradski stadion Subicevac - SuperSport HNL, 35. kolo, HNK Sibenik - NK Osijek. Ramon Mierez Photo: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Hrvoje Jelavic/Pixsell

Važan dvoboj u pretposljednjem, 35. kolu SuperSport HNL-a, pripao je Osijeku koji je na Šubićevcu uvjerljivo slavio protiv Šibenika rezultatom 1:4 (0:1).

Bijelo-plavi su 13. pobjedom u sezoni napravili veliki korak u borbi za pozicijama koje vode u kvalifikacije Konferencijske lige te su barem privremeno skočili na treće mjesto ljestvice.

Narančasti su pak 18. porazom na rubu ispadanja iz najvišeg ranga natjecanja. Gorici je sutra potreban barem remi s Varaždinom kako bi zaključili borbu za ostanak.

U slavlju gostiju dvostruki strijelac je bio Ramon Mierez koji je poentirao u 62. i 76. minuti. Mrežu domaćih je u 3. minuti načeo Mina koji je zabio autogol dok je u 80. minuti konačni ishod postavio Nejašmić. U sudačkoj nadoknadi je pak nakon sugestije VAR-a poništen gol Špoljarića.
Za izabranike Damira Čanadija je jedini zgoditak na susretu zabio posuđeni igrač iz Gradskog vrta Amer Hiroš koji je 72. realizirao kazneni udarac koji je dosuđen nakon intervencije VAR-a. Sudac Bebek je vidio igranje rukom Bukvića u šesnaestercu.

Kolo se nastavlja sutra kada od 18 sati počinje susret Gorice i Varaždina.