Osijek uvjerljivim slavljem protiv Lokomotive preuzeo vrh ljestvice

22.01.2021., stadion u Kranjcevicevoj - Prva HNL, 17 kolo, NK Lokomotiva - NK Osijek.

Marko Prpic/PIXSELL

U prvoj utakmici 17. kola HT Prve lige Osijek je u Kranjčevićevoj uvjerljivo slavio protiv Lokomotive rezultatom 0:3 (0:2). Dvostruki strijelac za Bijelo-plave bio je Ramon Mierez, a pogodak je postigao i Damjan Bohar.

Izabranici Nenada Bjelice su se tako izdvojili na vrhu ljestvice s tri boda prednosti pred Dinamom, ali treba uzeti u obzir da imaju dvije odigrane utakmice više.

Jerko Leko pak neće po dobrom pamtiti svoj debi na klupi kluba s Kajzerice koji je tako upisao svoj sedmi poraz u 15 odigranih susreta.

U 14. minuti Aliyju bježi obrani gostiju i prebacuje vratara Ivušića koji je tom prilikom okrznuo loptu, a ispred gol linije pogodak sprječava Škorić. Nakon njegove intervencije oglasio se i pomoćni sudac koji je signalizirao zaleđe nigerijskog ofenzivca.

Osijek do vodstva dolazi u 17. minuti. Iz kornera je ubacio Bočkaj, vratar Santini je izletio u prazno, a njegovu pogrešku je iskoristio Mierez koji iz peterca šalje loptu u mrežu. Argentinski napadač je tako došao do svog devetog gola u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

U 32. minuti nakon još jednog ubačaja iz kornera Cokaj je povlačenjem zaustavio Žapera, a sudac Bebek je nakon intervencije VAR-a i pregleda snimke pokazao na bijelu točku. Siguran iz kaznenog udarca bio je Mierez koji je Santinija poslao u jednu, a loptu u drugu stranu za svoj deseti gol u aktualnoj sezoni Prve HNL.

Na samom početku drugog poluvremena Lokomotiva ostaje s igračem manje. Mierez je prvo napravio prekršaj nad Papadopoulos, a grči stoper je potom nervozno reagirao te je laktom udario suparnika zaradivši drugi žuti karton zbog čega je morao prije vremena otići u svlačionicu.

Osijek je brzo iskoristio brojčanu prednost. Bočkaj je u 58. minuti s ruba kaznenog prostora pogodio suprotnu vratnicu, a na odbijenu loptu je najbolje reagirao Bohar koji je šalje pod gredu. Slovenskom reprezentativcu bio je to četvrti gol otkad je prošlog ljeta stigao u Gradski vrt.

Osijek je blizu pogotka bio u 79. minuti kada je Brlek odličnim ubačajem pronašao Jugovića, ali njegov udarac glavom izvrsnom reakcijom brani Santini. Odmah potom nakon ubačaja iz kornera u dobroj prilici se našao Lončar koji je sa sedam metara pucao poviš vratnice.

U 81. minuti hat-trick je mogao postići Mierez koji je pobjegao obrani Lokomotive, ali u situaciji 1 na 1 kao pobjednik je izašao golman Lokomotive.

Mrežu domaćih je u 86. minuti zatresao i Ante Erceg. Iskusni napadač je najbolje reagirao na odbijenu loptu nakon što je udarac glavom Miereza obranio Santini. Međutim nakon intervencije VAR-a utvrđeno je zaleđe argentinskog ofenzivca pa zgoditak nije priznat. Bila je to posljednja značajnija prilika na susretu koji je na koncu zasluženo pripao gostima.

U drugom susretu današnjeg programa 17. kola Prve HNL Šibenik od 18:05 na Šubićevcu dočekuje Hajduk na čijoj će klupi debitirati talijanski stručnjak Paolo Tramezzani.