Olimpijski šampion neće nastupiti u Rimu i Oslu, evo zašto

Olimpijski prvak u utrci na 100 metara Lamont Marcell Jacobs otkazao je nastupe na lipanjskim mitinzima Dijamantne lige u Rimu i Oslu, jer se još uvijek nije oporavio od ozljede mišića.

Jacobs, prvi Talijan koji je osvojio olimpijsko zlato na 100 metara na prošlogodišnjim OI u Tokiju, ozlijedio se u svibnju kada je pobijedio na mitingu u Savoni. Zbog ozljede je već propustio atletski miting u Eugeneu.

On je izjavio da se nada da će na vrijeme biti spreman za SP u srpnju.

“Moram propustiti sljedeće dvije utrke u Rimu i Oslu. Nastavit ću sa fizioterapijom i laganim režimom treninga kako bi se što bolje oporavio za SP u Eugeneu u srpnju”, objavio je Jacobs na društvenim mrežama.

Jacobs je postavio europski rekord (9.80 sekundi) osvojivši zlato na OI u Tokiju, a tome je pridodao i zlatnu medalju u štafeti 4x100m.