Nova velika utakmica Trae Younga za pobjedu Atlanta Hawksa nad Milwaukee Bucksima

Atlanta Hawks' Trae Young and Clint Capela celebrate after Game 1 of the NBA Eastern Conference basketball finals game against the Milwaukee Bucks Wednesday, June 23, 2021, in Milwaukee. The Hawks won 116-113 to take a 1-0 lead in the series. (AP Photo/Morry Gash)

Najveće iznenađenje ovogodišnjeg NBA doigravanja ne misli stati. Atlanta Hawksi su u prvoj utakmici finala Istočne konferencije u gostima sa 116-113 pobijedili Milwaukee Buckse uz još jednu fenomenalnu partiju sve boljeg Trae Younga. U kakvom je naletu momčad Atlante govori i činjenica da su došli do pobjede nakon što su na četiri minute prije kraja bili u minusu od 7 koševa.

John Collins je zabio 23 koša (11/16) i uhvatio 15 skokova, a njegova trica iz kuta na 1:39 prije kraja kojom su Hawksi smanjili na 111-110 je vjerojatno prelomila utakmicu. Bucksi nisu poentirali sljedeća dva napada, nisu ni Hawksi ali je Clint Capela na pola minute prije kraja skočio u napadu pa zabio. Trae Young je u preostalom vremenu stavio sva četiri bacanja dok je na drugoj strani Antetokounmpo pogodio dva bacanja a Middleton je promašio šut za tricu sa istekom vremena za izjednačenje.

Trae Young igra treću NBA sezonu i nakon ovog doigravanja, kako god završilo, više neće biti poznat prvenstveno kao „onaj koji je mijenjan za Dončića“. Momak igra fantastično, u srijedu navečer je ubacio 48 koševa (17/34) i dodao 11 asistencija, uz standardnu dozu agresivnosti na obje strane terena. Kevin Huerter ubacio je 13 (5/12), Clint Capela 12 (6/19) i 19 skokova, Bogdan Bogdanović 4 koša (1/6).

Giannis Antekokounmpo 34 koša (14/25), 12 skokova i 9 asistencija, Jrue Holiday 33 koša (14/25) i 10 asistencija. Izostao je veći učinak Khrisa Middletona, 15 koševa (6/23), 5 skokova i 4 asistencije.