Nijemci u prijateljskom susretu slavili protiv SAD-a

epa10876337 (FILE) - Munich's head coach Julian Nagelsmann reacts before the German Bundesliga soccer match between Bayer 04 Leverkusen and FC Bayern Munich in Leverkusen, Germany, 19 March 2023  (reissued 22 September 2023). Julian Nagelsmann will take over as head coach of the German national soccer team until the end of the UEFA Euro 2024, the German Football Association (DFB) confirmed in a statement on 22 September 2023.  EPA/RONALD WITTEK

EPA/RONALD WITTEK

Nogometaši Njemačke, predvođeni novim izbornikom Julianom Nagelsmannom, pobijedili su u prijateljskom susretu domaćina Sjedinjene Američke Države s 3-1.

Utakmica odigrana u East Hartfordu nije dobro počela za domaćina idućeg Europskog prvenstva jer je Amerikance u vodstvo doveo Christian Pulišić golom u 27. minuti. No, Nijemci su uspjeli izjednačiti do kraja prvog dijela, za 1-1 je pogodio Ilkay Gundogan u 39. minuti.

U nastavku susreta Njemačku su do pobjede odveli Niclas Fuellkrug i Jamal Musiala koji su zabijali u 58. i 61. minuti za konačno slavlje.

Njemačka će u srijedu 18. listopada odigrati i prijateljsku utakmicu protiv Meksika u Philadelphiji.