Nedjelja na Otoku: Pobjede Arsenala i Fulhama, novi kiks ‘Crvenih vragova’

epa09012773 Hector Bellerin of Arsenal (L) scores the 3-0 goal during the English Premier League soccer match between Arsenal FC and Leeds United in London, Britain, 14 February 2021.  EPA/Catherine Ivill / POOL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/Catherine Ivill

Nogometaši Fulhama u posljednjoj su nedjeljnoj utakmici 24. kola engleske Premierlige slavili na gostovanju kod Evertona s 2:0. Dvostruki strijelac bio je Josh Maja.

Everton se, da je utakmica završila u njihovu korist, mogao bodovno izjednačiti s gradskim rivalom i aktualnim prvakom Liverpoolom na četvrtom mjestu. Ovako su ostali sedmi s 37 bodova, tri manje od Liverpoola, a dva od petog Chelseaja i šestog West Ham Uniteda. Pobjeda Fulhamu nije donijela bijeg iz zone ispadanja, nalaze se na 18. mjestu sa isto toliko bodova.

U ostalim nedjeljnim utakmicama Arsenal je pobjedom nad Leedsom (4:2) na ljestvici preskočio upravo Leeda. Pierre Emerick Aubameyang postigao je hat-trick, a jedan pogodak dodao je Bellerin nakon prekrasne, gotovo malonogometne, akcije ‘Topnika’. Strijelci za Leeds bili su Struijk i Helder Costa.

Igrači Manchester Uniteda još jednom kiksali protiv momčadi iz zone ispadanja. Na gostovanju kod WBA odigrali su 1:1. Domaćini su poveli već u drugoj minuti preko Diagnea. Izjednačio je Bruno Fernandes u 44. minuti sjajnim volejem.