NBA Sjani Thomas i Harden, Hrvati na klupi

epa05767862 Golden State Warriors guard Ian Clark (C) goes up for the lay-up as he is defended by LA Clippers center Marreese Speights (R) and LA Clippers forward Brandon Bass (L) in the first half of the NBA basketball game between the Golden State Warriors and the Los Angeles Clippers at the Staples Center in Los Angeles, California, USA, 02 February 2017.  EPA/MIKE NELSON

Od petorice hrvatskih košarkaša u NBA ligi u petak navečer je zaigrao samo Ivica Zubac za Lakerse, dok su Bojan Bogdanović, Damjan Rudež, Mario Hezonja i Dragan Bender utakmice svojih klubova odgledali s klupe.

I Zubac je imao vrlo skromnu minutažu u porazu svojih Lakersa protiv Boston Celticsa (113-107), igrao je samo pet minuta i ubilježio samo jedan poen i dva skoka. Junak pobjede u NBA klasiku bio je Isaiah Thomas s 38 koševa, a malo mu je nedostajalo da postane prvi Celtic koji je ubacio 40 i više koševa u tri uzastopne utakmice. Boston je dobio šestu zaredom, a Lakersi, koje je predvodio Lou Williams (21), i 11. utakmicu u gostima ne znaju za pobjedu.

Oklahoma Thunder su s s 114-102 pobijedili Memphis Grizzliese na krilima Russella Westbrooka i njegovih 38 poena, 12 asista i 13 skokova. Indiana Pacersi su s 106-97 slavili protiv Brooklyn Netsa, kod kojih Bogdanović nije ulazio u igru. Paul George i Jeff Teague su s po 24 koša predvodili Pacerse. Orlando je bez Hezonje i Rudeža pobijedio Toronto Raptorse s 102-94, a Serge Ibaka i Evan Fournier su zabili po 20 za momčad s Floride. Sunsi su s Benderom na klupi s 105-103 bili bolji od Sacramenta, a Phoenix pobjedu duguje Devinu Bookeru (33) koji je pogodio zadnji koš na utakmici sa zvukom sirene.

Najzanimljive je bilo u okršaju Rocketsa i Bullsa, kojeg je Houston dobio s 121-117 nakon produžetka. Ponovno je odličnu utakmicu za Teksašane odigrao James Harden s 42 poena, 12 skokova i 9 asista.