NBA: Osam koševa i Hezonje i Bogdanovića

10.09.2015., Arena Zagreb, Zagreb - EuroBasket 2015., skupina C, 05. kolo, Gruzija - Hrvatska. Eurobasket 2015 po prvi puta odrzava se u cetiri drzave. Hrvatska (Zagreb), Njemacka (Berlin), Litvija (Riga) i Francuska (Montpellier) ugostit ce kosarkase tijekom grupnih susreta dok ce se zavrsnica turnira odrzati u francuskom Lilleu. Mario Hezonja, Ante Tomic, Zaza Pachulia. Photo: Igor Kralj/PIXSELL

Mario Hezonja je sinoć u pobjedi Orlanda nad Charlotte Hornetsima zabio osam koševa, Bojan Bogdanović je odigrao gotovo 40 minuta u porazu Brooklyna od Miami Heata i zabio također osam koševa, dok je Damjan Rudež u porazu Minnesota Timberwovesa od New York Knicksa ostao bez učinka.

Hezonjin Orlando je slavio sa 113-98 protiv Charlotte, a on je na terenu proveo 12:31 minuta, zabio osam koševa te upisao četiri skoka i jednu asistenciju. Channing Frye je zabio 17 koševa za Magic, Evan Fournier 15, Nik Vucevic 14 uz osam koševa i  Elfrid Payton 12 uz devet asistencija. Tobias Harris je dodao 13 za Magic koji je u zadnjoj četvrtini imao prednost od 25 koševa. Jeremy Lamb je predvodio Hornetse sa 16 pogodaka. P.J. Hairston je ubacio 14 koševa, Kemba Walker 12, a Cody Zeller 11.

Brooklyn Bojana Bogdanovića doživio je još jedan poraz, sinoć su ih sa 104-98 svladali Miami Heat. Bogdanović je igrao 39:46 minuta i uz osam skokova upisao je još pet skoova te jednu asistenciju. Kod Miamija Dwayne Wade je zabio 28 koševa, od čega 10 u zadnjoj četvrtini, Hassan Whiteside je dodao 20 koševa uz 13 skokova. Najbolji strijelac Brooklyna bio je Brook Lopez sa 25 pogodaka, dok je Jarrett Jack zabio 22 uz 10 asistencija.
I Minnesota je sinoć poražena i to od New York Knicksa sa 102-107. Damjan Rudež je za Timberwolvese odigrao 6:43 minute ali bez učinka. Carmelo Anthony je zabio 20 koševa uz 15 skokova i devet asistencija za Knickse, a Arron Afflalo  29.
Karl Anthony Towns je predvodio Timberwolvese sa 25 postignutih pogodaka i 10 skokova.  Andrew Wiggins je zabio 23 koša, a Zach LaVine 19. Ricky Rubio je skoro stigao do četverostrukog doublea sa 12 asistencija, 10 skokova, devet koševa i osam ukradenih lopti. Knicksi su stvorili prednost od 60-40 na poluvremenu nakon što su sa 33-14 bili bolji od Minnesote u drugoj četvrtini.
Atlanta Hawksi su sa 127-106 bili bolji od Philadelphia 76ersa. Paul Millsap je postigao 21 pogodak, Jeff Teague 18 i Hawksi su prkeinuli niz od tri poraza.Isaiah Canaan je utakmicu završio sa 24 koša, a Jahlil Okafor sa 19 za Philadelphiju koja je u zadnjih 37 utakmica upisala samo jednu pobjedu.