NBA: Hezonjinih 16 koševa u porazu Orlanda, Curry zabio 51 koš

EPA/TANNEN MAURY

Orlando Magic je sinoć poražen od Oklahoma City Thundera sa 114-119,  a Mario Hezonja je u porazu svoje momčadi zabio 16 koševa, Bojan Bogdanović je u porazu svojih Brooklyn Netsa od 100-114 od Indiana Pacersa zabio sedam koševa, dok je Damjan Rudež u pobjedi Minnesota Timberwolvesi od 108-102 nad Los Angeles Clippersima postigao osam pogodaka.

Porazu Miamija presudio je Kevin Durant koji je pogodio tricu polsa sekinde do kraja za pobjedu od 117-114. Durant je utakmicu završio sa 37 koševa. Druga zvijezda Oklahoma Cityja Russell Westbrook je upisao svoj treći zaredom triple-double sa 24 pogotka, 19 skokova i 14 asistencija. Ove je sezone upisao osam triple-doublesa, od čega pet u zadnjih 11 utakmica. To mu je 27. triple-double u karijeri, čime se izjednačio s Rajonom Rondom na drugom mjestu aktivnih igrača, iza LeBrona Jamesa koji ima 39. Victor Oladipo je predvodio Orlando sa 37 koševa. Orlando je vodio u zadnjoj minuti prije nego je Westbrook izjednačio na 114-114 29.4 sekunde do kraja. Osim Hezonje, koji je odigrao 19:48 minuta, 16 koševa je za Orlando zabio i Nikola Vucevic, a naš je košarkaš dobru večer upotpunio sa još četiri skoka i jednom asistencijom.
Indiana Pacersi su nanijeli još jedan poraz Brooklyn Netsima, peti zaredom. C.J. Miles je postigao 27 pogodaka, Paul George 17 i Indiana Pacersi su slavili sa 114-100 nad Brooklyn Netsima. George Hill je ddoao 13 pogodaka za Pacerse. Najučinkovitiji kod Netsa je bio Brook Lopez koji je zabio 21 koš, a Joe Johnson je ubacio 20 uz devet asistencija. Bojan Bogdanović koji je odigrao 19:58 minuta je zabio sedam koševa uz jedan skok i jednu asistenciju. Indiana je otvorila utakmica serijom 17-9. Brooklyn je promašio prvih osam šuteva na početku druge četvrtine. Indiana je nadigrala  Netse sa 36-20 u drugoj četvrtini i na poluvremenu je vodila sa 62-43. U trećoj četvrtini su Joe Johnson i Thaddeus Young kombinirali 21 pogodak pomogavši Brooklynu da smanji razliku na 87-77 na kraju tog dijela utakmice.
Minnesota Timberwolvesa našeg Damjana Rudeža je sinoć ostvarila pobjedu, oporavivši se od julerašpnjeg poraza od Los Angeles Lakersa. Sinoć je sa 108-102 pobijedila još jednu momčad iz Los Angelesa, Clipperse.  Andrew Wiggins je zabio 21 of od ukupno 31 koša u prvom poluvremenu, a  Zach LaVine je dodao 17 za Wolvese. Karl-Anthony Towns, koji u prvom poluvremenu nije zabio ni koša, utakmicu je zavšio sa također 17 pogodaka i 12 skokova. Rudež je u 18:25 minuta koliko je igrao zabio osam koševa i dodao jednu asistenciju. Kod Clippersa najbolji je Chris Paul sa 22 postignutih pogodaka, a Jamal Crawford je ubacio 21.
Najkorisniji igrač NBA Stephen Curry sinoć je zabio 51 koš u pobjedi Golden State Warriorsa od 134-121 nad Washington Wizardsima. Najbolji strijelac Washingtona bio je John Wall koji je zabio 41 koš.