Na krilima genijalnog Murića Rijeka svladala Lokomotivu

05.02.2022., stadion Rujevica, Rijeka - Hrvatski Telekom Prva liga, 22. kolo, HNK Rijeka - NK Lokomotiva.  	Robert Muric.  Photo: Nel Pavletic/PIXSELL

Nel Pavletic

Rijeka je na krilima izvrsnog Roberta Murića u 22. kolu HT Prve lige pred 2.855 gledatelja na Rujevici slavila protiv Lokomotive rezultatom 3:2 (2:0).

Murić je postigao dva genijalna gola od kojih je prvi bio izravno iz kornera, a za domaće se u strijelce upisao i Haris Vučkić dok su u redovima Lokomotive poentirali Marko Dabro i Sandro Kulenović.

Izabranici Gorana Tomića su tako upisali 13. ovosezonsku pobjedu u Prvoj HNL kojom su se barem privremeno na vrhu ljestvice izjednačili s vodećim Dinamom. Plavi međutim imaju odigrane dvije utakmice manje.

Gosti su već u 8. minuti bili prisiljeni napraviti prvu zamjenu. Umjesto ozlijeđenog De Haasa koji je nakon skoka iskrenuo gležanj priliku je dobio Soldo.

Prvu opasniju priliku na utakmici vidjeli smo u 11. minuti kada je Murić izravno iz kornera pokušao iznenaditi Nevistića, no golman Lokomotive ipak je uspio upisati obranu.

Lošu reakciju Nevistića u 23. minuti koji je izgubio skok s Drmićem nije uspio iskoristiti Ampem. Samo minutu kasnije Drmić je proigrao Murića, a njegov udarac vratar gostiju odbija u korner.

Ponovno je iz kornera izravno u gol pucao Murić, a ovaj put Nevistić nije uspio obraniti tako da je Rijeka u 25. minuti došla do vodstva. Ofenzivac domaćih još jedan put je potvrdio svoju talentiranost.

Nova genijalnost Murića uslijedila je u 39. minuti kada je odlično s ruba kaznenog prostora pored neodlučnog Pivarića pogodio suprotni gornji kut Nevistićeva gola.

Prva prilika u drugom poluvremenu pripala je Lokomotivi. Vasilj je u 53. minuti poslužio Aliyua koji je pucao s ruba kaznenog prostora, a uz pomoć bloka Labrović je upisao obranu.

Domaćini uzvraćaju dvije minute kasnije preko Drmića kojeg je s lijeve strane uposlio Ampem, ali ovaj put Nevistić je bio na razini zadatka te je obranio udarac upućen s 12 metara.

Lokomotiva je zaostatak smanjila u 58. minuti. Nakon kombinacije s Aliyuom odlično je bliži gornji kut s 15 metara pogodio Dabru za svoj već deseti ovosezonski prvenstveni zgoditak.

Samo dvije minute kasnije Rijeka dolazi do svog trećeg gola. Ampem je bio u ulozi asistenta, a mrežu gostiju je sa sedam metara zatresao Vučkić.

U 62. minuti Ampem pada na rubu kaznenog prostora nakon duela sa suparničkim braničem, no sudac Strukan i VAR soba nisu smatrali da se radi o prekršaju. Domaćini će s pravom imati puno primjedbi na ovu situaciju.

Oštar ubačaj Solana u peterac u 72. minuti Nevistić je odbio do Selahija, a njegov snažan udarac s ruba kaznenog prostora vratar gostiju potom odbija u korner. Dvije minute kasnije udarac je s dvadesetak metara okušao i Čerin, a Nevistić paradom brani njegov pokušaj.

Lokomotiva se u igru ponovno vraća u 79. minuti kada su nakon pogreške Murića Goričan i Dabro pripremili šansu za Kulenovića, a on je s vrha peterca matirao Labrovića.

Cokaj je u 86. minuti zaprijetio iz slobodnog udarca s 25 metara, a lopta je prohujala malo iznad grede. Bila je to posljednja ozbiljna šansa da gosti dođu do boda.

Aktualno kolo bit će zaključeno sutra kada se sastaju Hrvatski dragovoljac i Osijek te Istra 1961 i Dinamo.