Moto GP: Talijan Bagnaia slavio u Portugalu, svjetski prvak pao i nije završio utrku

Talijanski motociklist Francesco Bagnaia (Ducati) pobjednik je predzadnje utrke ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva u Moto GP razredu, vožene u nedjelju na stazi u portugalskom Portimau.

Za 24-godišnjeg Talijana ovo je treća pobjeda u sezoni, kojom je potvrdio drugo mjesto u redoslijedu vozača, iza svjetskog prvaka Francuza Fabija Quartarara (Yamaha) koji je pao u 20. krugu i prvi put u ovoj sezoni nije završio utrku.

Tri kruga nakon Quartararovog pada utrka je prekinuta, jer su se sudarili Portugalac Miguel Oliveita i Španjolac Iker Lecuona, a redoslijed vozača u tom trenutku je proglašen službenim rezultatima utrke.

Tako je drugo mjesto osvojio Španjolac Joan Mir (Suzuki), a treći je bio Australac Jack Miller (Ducati).

Sezona završava za tjedan dana, 14. studenoga, utrkom za Veliku nagradu Valencije.