Monaco slavio protiv Bresta kojem je VAR poništavao golove

U susretu 11. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco je pobijedio Brest sa 2-0 približivši se vodećem PSG-u na bod zaostatka.

Golove u pobjedi momčadi iz Kneževine zabili su Denis Zakaria (16) i Aleksander Golovin (69).

Brestu su poništena dva pogotka, najprije Le Duaronu zbog prekršaja u napadu u 11. minuti, potom Brasieru, koji je u 27. minuti bio u ofsajd poziciji.

U ranije odigranim susretima Reims je na gostovanju pobijedio Nantes 1-0, dok je Le Havre kao gost porazio Toulouse sa 2-1.

Reims je do pobjede, kojom je skočio na četvrto mjesto, stigao golom Junyja Ita u 75. minuti.

Gostujuće bodove osvojio je Le Havre porazivši Toulouse sa 2-1. Domaćin je poveo u 49. minuti golom Thijsa Dallinge u 49. minuti, a gosti su okrenuli rezultat golovima Mohameda Baya (78, 90+1).

Strasbourg i Clermont su odigrali 0-0, dok su Lyon i Metz remizirali 1-1. Bio je to četvrti remi Lyona ove sezone uz šest poraza i jednu odgođenu utakmicu i još uvijek se nalazi na začelju Le Championnata.

Metz je poveo u 77. minuti golom Abliea Jallowa, a izjednačio je Skelly Alvero u 84. minuti. Hrvatski nogometaši Dejan Lovren i Duje Ćaleta-Car nisu nastupili za Lyon.

Na vrhu je PSG sa 24 boda ispred Monaca sa 23 i Nice sa 22 boda i susretom manje. Lyon je na začelju sa četiri boda.