Minimalnom pobjedom protiv Verone Juventus preuzeo vrh Serie A

epa10945984 Juventus' Federico gatti (L) and Manuel Locatelli in action against Hellas Verona's Milan Djuric during the Italian Serie A soccer match between Juventus FC and Hellas Verona FC, in Turin, Italy, 28 October 2023.  EPA/ALESSANDRO DI MARCO

EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Nogometaši Juventusa prenoćit će na vrhu ljestvice talijanskog prvenstva nakon minimalne 1-0 (0-0) domaće pobjede protiv Verone u susretu 10. kola do koje su stigli u posljednjim trenucima utakmice.

Nakon što je Milik udarcem glavom pogodio vratnicu, na odbijenu loptu najspretnije je reagirao Cambiaso i zatresao mrežu u sedmoj minuti nadoknade.

Time je Juventus ipak materijalizirao svoju inicijativu koja je trajala tijekom čitave utakmice. Domaći su dva puta i mislili da su poveli preko Keana, ali njegovi golovi u 13. i 53. minuti su poništeni zbog milimetarskog zaleđa, odnosno prekršaja u napadu u začetku akcije.

Juventus sada ima 23 boda, jedan više od drugog Intera koji u nedjelju igra protiv Rome, odnosno dva više od Milana koji u nedjelju gostuje kod Napolija.