Messi debitirao za Inter Miami, zabio prekrasan pogodak iz slobodnjaka

epa10761298 Inter Miami CF player Argentine Lionel Messi (2-L) in action against Cruz Azul Midfielder Kevin Castano (L) and his team mate Cruz Azul Forward Rodolfo Rotondi (R) during the Soccer Leagues Cup match between Cruz Azul and Inter Miami CF outside DRV PNK Stadium in Fort Lauderdale, Florida, USA, 21 July 2023.  EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

Lionel Messi zabio je gol iz slobodnog udarca duboko u sudačkoj nadoknadi u svojoj prvoj utakmici za Inter Miami, koji je s došao do pobjede od 2-1 nad meksičkim Cruz Azulom na otvaranju Liga kupa.

Messi je ušao s klupe u 55. minuti jer je dosad imao samo tri puna treninga s momčadi. U 93. minuti sam je zaradio prekršaj na oko 20-tak metara, te lijevom nogom sjajno izveo slobodan udarac za pobjedu.

To je poslalo u delirij rasprodanu publiku u Fort Lauderdaleu, uključujući NBA igrača LeBrona Jamesa, tenisačicu Serenu Williams i medijsku osobu Kim Kardashian. Bila je to i prva pobjeda Miamija od 23. svibnja.

Liga kup je novi ljetni turnir, koji po prvi put okuplja 47 klubova MLS-a i meksičke lige.