Matheus u sudačkoj nadoknadi srušio Dinamo

15.03.2023., stadion Aldo Drosina, Pula - SuperSport HNL, 12. kolo, NK Istra 1961 - GNK Dinamo. Bruno Petkovic Photo: Nel Pavletic/PIXSELL

Nel Pavletic / Pixsell

U zaostalom susretu 12. kola SuperSport HNL-a Istra 1961 je pred 2.819 gledatelja na Aldo Drosini pogotkom Matheusa u 91. minuti slavila protiv Dinama rezultatom 1:0 (0:0).

Matheus je svoj prvijenac za Zeleno-žute zabio proteklog vikenda u trileru s Goricom, također u sudačkoj nadoknadi, a sad je svojoj momčadi donio tri vrijedna boda.

S devetom pobjedom u sezoni izabranici Gonzala Garcije su se na četvrtom mjestu ljestvice izjednačili s Rijekom dok je Dinamo treći susret u nizu ostao bez tri boda pa je prednost nad Hajdukom ostala devet bodova.

Momčad koju vodi Ante Čačić je tako tri kola u nizu bez pobjede što joj se prvi put dogodila od 2020. godine.

Na isteku šeste minute Mišić je odličnim dubinskim proigravanjem u veliku šansu izbacio Menala, no on je u situaciji 1 na 1 s Majkićem pucao loše tako da je lopta otišla pored gola.

U 15. minuti domaćini nisu uspjeli otkloniti opasnost nakon ubačaja iz kuta, a nakon odbijene lopte je s desetak metara pucao Petković te je poslao loptu iznad grede.

Vratar Zeleno-žutih Majkić je odlično reagirao u 22. minuti kada je paradom prvo obranio udarac Menala nakon asistencije Baturine, a potom je bio spreman i na pokušaj Špikića koji je uslijedio nakon odbijene lopte.

Novi udarac gostiju bilježimo u 40. minuti kada je s ruba kaznenog prostora iskosa pucao Špikić, ali nije bio dovoljno precizan.

Istra je zaprijetila u 44. minuti kada se Bakrar pored Ljubičića izborio za udarac s dvadesetak metara iskosa kojeg Livaković paradom odbija u korner.

Prvu priliku u drugom dijelu vidjeli smo u 51. minuti kada je s dvadesetak metara pucao Menalo, a Majkić je paradom odbio loptu koja je išla u njegov lijevi kut.

Novi dobar pokušaj Plavih uslijedio je u 59. minuti kada je s 15 metara iskosa suprotnu malu mrežicu gađao Petković, a lopta je prošla metara od stative.

Prodor Marina su u 79. minuti zajedničkim snagama u šesnaestercu Dinama zaustavili Ristovski i Livaković.

Pet minuta kasnije nakon prodora po desnoj strani Špikić je pokušao uposliti Ivanušeca, no Majkić je dovoljno dodirnuo loptu da omete to dodavanje.

Mreža gostiju se zatresla u 87. minuti kada je nakon ubačaja iz kuta i spuštanje lopte Galile s vrha peterca pucao Josipović, no gol zbog zaleđa opravdano nije priznat.

Zeleno-žuti do gola vrijednog pobjede ipak dolaze u 91. minuti kada se Mathesu na rubu kaznenog prostora oslobodio Perkovića, a onda je preciznim udarcem s desetak metara iskosa uz pomoć grede svladao Livakovića.