MANDŽUKIĆ PONOVNO ASISTENT Higuain dvostruki strijelac protiv Pescare, ozljeda Dybale

epa05604590 Juventus's Mario Mandzukic jubilates after scoring a goal during the Italian Serie A soccer match Juventus vs Sampdoria at Juventus Stadium in Turin, Italy, 26 October 2016.  EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Argentinski napadač Gonzalo Higuain postigao je oba pogotka za Juventus u današnjoj pobjedi aktualnog prvaka i lidera Serie A nad posljednjom Pescarom.

Domaćini su na Stadionu Adriatico cijelu utakmicu igrali žustro, sa dosta grubih prekršaja. Sudac susreta Pescarinim nogometašima pokazao je četiri žuta kartona.

Juventus je poveo u 22. minuti. Cuadrado je pucao, ali vratar je njegovu loptu uspio obraniti. a ‘odbijanac’ ponovno natrčava Cuadrado, koji lijepo proslijeđuje loptu do Higuaina, koji ne promauje. U 43. minuti Mario Mandžukić našao se u ulozi asistenta. Glavom je krasno spustio za argentinskog nogometaša, koji postavlja konačnih 2:0.

Loša vijest za Massimiliana Allegrija došla je u obliku Paula Dybale, koji je u 54. minuti morao van iz igre zbog ozljede. Bio je to još jedan start nad Argentincem, koji je briljirao u utakmici protiv Barcelone, a još se uvijek ne zna koliko je ozbiljna današnja ozljeda.

Trener Juventusa danas je odlučio odmoriti Buffona, Chiellinija, Alexa Sandra i Alvesa, dok je Bonucci bio pod suspenzijom zbog kartona. Ipak, i ekipa bez takvih zvijezdi uspjela je rutinski svladati Palermo.

Mandžukić je odigrao cijelu utakmicu za Juventus, u prvom je poluvremenu imao jednu odličnu priliku za pogodak, ali nije ga uspio postići. Ukupno je uputio tri udarca prema vratima Palerma. Ponovno je bio aktivan u obrambenim zadaćama na lijevom boku, te je otklonio dvije opasnosti, presjekao dvije lopte, te jednu oduzeo.

Juventus je ostao vodeći sa 80 bodova, osam više od druge Rome, koja je danas remizirala s Atalantom. Pescara je posljednja sa 14 bodova iz 32 utakmice.