Ljuti zbog poraza od rivala i predzadnjeg mjesta Ligue 1, navijači Lorienta na trening-centar bacili 400 kg trule ribe

Lorient je prošle sezone, u trećoj gedini nakon povratka iz Ligue 2, bio u statusu iznenađenja francuske prve lige. Deseto prošlosezonsko mjesto njihov je najbolji plasman još od sezone 13/14 kad su bili osmi, međutim klub je ljetos dobro unovčio svoje najbolje igrače i ove je sezone uslijedio pad, toliki da je Lorient nakon 17 odigranih kola na predzadnjem, 17. mjestu s 12 bodova, jednim više od Clermonta i četiri manje od Lyona koji je upravo izašao iz zone ispadanja.

Najžešćim navijačima Lorienta aktualna situacija se, blago rečeno, baš i ne sviđa, a njihovo je nezadovoljstvo dodatno poraslo u srijedu nakon 4-0 gostujućeg poraza od starih rivala iz Bresta, sva četiri gola zabio je 20-godišnji Kamory Doumbia i to između 22. i druge minute nadoknade prvog poluvremena. Ultrasi su odmah nakon utakmice na prilično kreativan ali za sve u klubu neugodan način pokazali što misle o klupskom kadru. Naime, ispred vratiju klupskog trening-centra  iskrcali su 400 kilograma pokvarene ribe te ostavili veliku poruku na kojoj je pisalo „bien pourri, comme vous“, u prijevodu – jako trulo, kao i vi.

Lorient je ljetos prodao napadača Terema Moffija koji je prošle sezone u 18 utakmica zabio 12 golova u Nicu za 22.5 milijuna eura, sjajnog veznjaka Enza La Feea, prošle godine je u Ligue 1 imao po pet golova i asistencija, u Rennes za 20 milijuna eura, stoper Moritz Jenz otišao je u Wolfsburg za 8 milijuna eura a napadač Ibrahima Kone, strijelac sedam prošlosezonskih ligaških golova, za 7.5 milijuna prešao je u Almeriju. Sve te odlaske očito nije bilo lako nadomjestiti pa Lorient sada pati rezultatski a niti ne uživa podršku svojih navijača.