LIGA PRVAKA Aletico ‘srušio’ Bayern, Celtic iznenadio Manchester City

EPA/BALLESTEROS

Srijeda u Ligi prvaka donijala nam je osam zanimljivih utakmica u kojima je palo 28 golova.

U skupini A Arsenal je svladao Basel sa 2:0. Oba pogotka za Engleze postigao je Theo Walcott (7′, 26′), dok je Alexis Sanchez upisao dvije asistencije. U drugoj utakmici ove skupine PSG je bio bolji od Ludogoreca sa 3:1. Bugarska je momčad šokirala Parižane u 15. minuti, kada je Natanael pogodio za 1:0. Francuzi izjednačuju u 41. preko Matuidija. U drugom poluvremenu gostujuću pojedu PSG-u donosi Cavani sa dva pogotka (55′, 60′). Domaćini su u 59. minuti mogli izjednačiti na 2:2, ali Areola je obranio udarac Motija sa bijele točke.

PSG je vodeća momčad skupine A sa 4 boda, koliko ima i Arsenal (ali s boljom gol razlikom). Ludogorec i Basel imaju po jedan bod.

Napoli je u skupini B pobijedio Benficu s 4:2. Poveli su golom Hamšika u 20. minuti. Vodstvo su potom povećavali do 4:0 – Mertens je pogađao u 51. i 58. minuti, a u 54. precizan s bijele točke bio je Milik. Benfica je do kraja utakmice postigla dva gola – Guedes je bio strijelac u 70., a Salvio u 86. minuti susreta. Bešiktaš i Dinamo Kijev podijelili su bodove. Poveo je Bešiktaš preko Quaresme u 29. minuti, a bod Kijevljanima donosi Tsygankov u 65. minuti. Domagoj vida odigrao je cijelu uatkmicu za Dinamo.

Napoli je prvi sa 6 bodova, slijedi Bešiktaš sa 2, a po jedan bod skupili su Dinamo Kijev i Benfica.

Celtic je na svom terenu iznenadio Manchester City – utakmica je završila 3:3. Za Celtic je Dembele dao dva gola, a Raheem Sterling dodao autogol, dok su za City strijelci bili Fernandinho, Sterling i Nolito. Barcelona je preokretom slavila protiv Borussije Mönchengladbach. Nijemci su poveli u 34. minuti preko Thorgana Hazarda. Strijelci za Barcelonu bili su Arda Turan u 65. minuti, pet minuta nakon što je zamijenio Ivana Rakitića, te Gerard Pique z 74. minuti.

Barcelona je ostala stopostotna sa 6 bodova (i gol razlikom 9:1. Slijedi City sa 4 boda, Celtic sa jednim, te Mönchengladbach bez boda.

Rostov i PSV remizirali su u Rusiji, Poloz je doveo domaćine u vodstvo u osmoj minuri. Šest minuta kasnije izjednačuje Propper. Novo vodstvo Rusima ponovno donosi Poloz u 37. minuti susreta. Konačnih 2:2 postavlja de Jong u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Propper je mogao donijeti i sva tri boda PSV-u, ali njegov udaraca s bijele točke pročitao je vratar Rostova.

Atletico je s minimalnih 1:0 slavio protiv Bayerna. Stadion Vincente Calderon zapalio je Carrasco u 35. minuti. Mogli su Madriđani doći i do osjetnije pobjede, ali Antoine Griezmann je u 84. minuti iz kaznenog udarca pogodio gredu. Šime Vrsaljko utakmicu je odgledao s klupe.

U skupini D Atletico je prvi sa dvije pobjede i 6 bodova. Slijedi Bayern s 3 boda, te PSV i Rostov sa po jednim bodom.