LeBron u porazu Lakersa prestigao Karla Malonea na drugom mjestu najboljih strijelaca u povijesti

epa09818525 Los Angeles Lakers forward LeBron James (R) in action against Washington Wizards forward Rui Hachimura during the second quarter of the NBA game between the Los Angeles Lakers and the Washington Wizards at the Crypto.com Arena in Los Angeles, California, USA, 11 March 2022.  EPA/ETIENNE LAURENT  SHUTTERSTOCK OUT

EPA/ETIENNE LAURENT

Do utakmice Washingtona i Lakersa u subotu navečer LeBron James je u NBA karijeri postigao 36.909 koševa, 19 manje od Karla Malonea koji je držao drugo mjesto vječne liste najboljih strijelaca. Već nakon četiri minute druge četvrtine LeBron je ubacio svoj 19. koš i dostigao, a onda dvije i pol minute kasnije 21. košem i prestigao Karla Malonea. Međutim, James nije imao razloga za potpuno zadovoljstvo jer Lakersi su opet izgubili. Nakon što su kroz tri i pol četvrtine vodili, najviše su imali plus 16, pobjeda je na kraju s 127-119 otišla na stranu Wizardsa. Kristaps Porzingis je u zadnje tri i pol minute utakmice, od rezultata 106-104 za Lakerse, zabio 16 (!) koševa za preokret Wizardsa, Latvijac je ukupno zabio 27 koševa (9/17), uzeo tri skoka i asistirao pet lopti. Za Lakerse James 38 koševa (16/29) i 10 skokova, Russell Westbrook 22 koša (10/15), 10 skokova i osam asistencija. Lakersi su deveti na Zapadu s 30-41, Wizardsi 11. na Istoku s 30-40.

Luka Dončić s 37 koševa nije uspio pogurati Dallas do pobjede u Charlottei, sljedeći najbolji strijelac Mavsa bio je Frank Ntilikina s 12 a Hornetsi su pobijedili s 129-108 jer su imali pet igrača s 17+ koševa: Miles Bridges je zabio 23, P.J. Washington 21, Terry Rozier 18, LaMelo Ball i Kelly Oubre po 17. Uz to, Hornetsi su za tricu gađali 20/42.

Giannisa Antetokounmpa muči desno koljeno pa je preskočio utakmicu u Minnesoti a Wolvesi su to iskoristili i pobijedili s 138-119. Pat Beverley i George Hill su se pogurali krajem prve četvrtine pa su obojica isključeni a Minnesota je dominirala najviše na pogon Anthonyja Edwardsa i Karl-Anthonyja Townsa koji su zabili po 25.