La Liga: Cadizu bodovi spasa protiv Valladolida

epa10639732 Cadiz CF's Theo Bondonga (R) and Sergi Guardiola (L) celebrate during the Spanish LaLiga soccer match between Cadiz CF and Real Valladolid CF, in Cadiz, southern Spain, 19 May 2023.  EPA/Roman Rios

EPA/Roman Rios

Nogometaši Cadiza ostvarili su značajnu pobjedu u 35. kolu španjolske La Lige svladavši pred svojim navijačima Valladolid s 2:0.

Domaćinu je loše krenulo kad Alcaraz u 36. minuti nije realizirao kazneni udarac, ali je Theo Bogonda (70, 76-11m) s dva pogotka u drugom poluvremenu donio tri pobjedu Cadizu koji je sa 38 bodova privremeno skočio na 14. mjesto i odmaknuo se četiri boda iznad zone ispadanja.

Valladolid je sa 35 bodova ostao na 17. mjestu. Uz već otpisani Elche (19 bodova), najbliže preseljenju u niži rang su Getafe (34) i Espanyol (31).

Između Cadiza i Valladolida smjestili su se Valencia (37) i Almeria (36).

Vodeća Barcelona (85) je već proslavila naslov prvaka, a u Ligi prvaka će joj se u sljedećoj sezoni pridružiti Real Madrid (71), Atletico Madrid (69) i najvjerojatnije Real Sociedad (62) koji u subotu gostuje na Camp Nou.