‘LA DEA’ Dinamo ih razbio 4:0. Sad slave prvi europski trofej u 116 godina klupske povijesti

18.09.2019., stadion Maksimir, Zagreb - UEFA Liga prvaka, skupina C, 1. kolo, GNK Dinamo - Atalanta B.C. Gian Piero GasperinirPhoto: Goran Stanzl/PIXSELL

Talijanska Atalanta uzela je prvi europski naslov u povijesti, u finalu Europske lige u Dublinu svladali su Bayer 3:0).Bio je to prvi poraz kluba iz Leverkusena ove sezone u svim natjecanjima

Gian Piero Gasperini ima 66 godina, a osvojivši Europsku ligu s klubom iz Bergama osvojio je i prvi trofej u svojoj trenerskoj karijeri koja traje ‘okruglo’ – 30 godina.

Prije gotovo pet godina s Atalantom je dobio četiri laka komada od Dinama u Maksimiru. Bilo je to u Ligi prvaka. A sad…

Povijesni trofej, kako god okreneš. I za Atalantu i za Gasperinija pod koji Bergamaschi već osam godina igraju fantastičan, napadački i dinamičan nogomet.

EUROPSKA LIGA Znate li koliko je Hrvata prije Marija Pašalića osvojilo taj trofej?

Kao šesti Hrvat u povijesti s Atalantom je slavio i naš Mario Pašalić koji za nekoliko dana počinje pripreme za skorašnje Europsko prvenstvo u Njemačkoj.

Gasperini je, naravno, bio oduševljen.

“Mislim da smo se upisali u povijest, ali i sam način na koji smo osvojili trofej je nevjerojatan. Ponovili smo izvedbu iz Liverpoola i Lisabona. Sporting je osvojio ligu, Liverpool je bio na vrhu Premier lige kad smo igrali ondje, Bayer Leverkusen je izdominirao Bundesligu… A mi smo ih – sve pobijedili”, pričao je stari ‘Gasp‘.

“Često igramo s tri napadača, morali smo ići po pobjedu u finalu. Morali smo biti ofenzivni, ne bi bilo dovoljno da smo se samo branili. Znali smo da su ove momčadi sjajne kada napadaju, ali da nisu tako sjajne kad ih natjerate da se brane. Svi su bili izvanredni. Zaslužili smo ovo bez ikakve sumnje protiv ovako jake momčadi”, rekao je Gian Piero Gasperini.