Kramarić je prvi asistent Bundeslige, protiv Kölna upisao još dvije. PSG slavio u 87. minuti iz penala

07.09.2021.,Split -  Stadion Poljud,  Kvalifikacije za SP 2022., Skupina H, Hrvatska - Slovenija

Milan Sabic/PIXSELL

Hrvatski nogometni reprezentativac Andrej Kramarić u petak je, u prvom susretu 8. kola Bundeslige, upisao dvije asistencije u pobjedi njegovog Hoffenheima protiv Kölna 5:0 te izbio na prvo mjesto ljestvice najboljih asistenata u Njemačkoj.

U 31. minuti je Kramarić lijepo asistirao Bebou za prvi pogodak na ogledu, s tim da je Bebou zabio i drugi gol za Hoffenheim. Potom su se u nastavku dvoboja u strijelce upisivali Baumgartner (51. minuta), Geiger (74.) i Posch (87.), kojem je pogodak također namjestio hrvatski reprezentativac.

Hoffenheim je tako upisao treću pobjedu u sezoni i ‘skočio’ na osmo mjesto Bundeslige.

Ligue 1: PSG do pobjede iz penala u 87. minuti

U prvom susretu francuskog prvenstva nogometaši PSG-a u petak su preokretom došli do pobjede nad Angersom. U redovima pariške momčadi nije bilo Lea Messija i Neymara, a Angers je poveo u 36. minuti preko Fulginija.

U drugom poluvremenu dolazi do preokreta Parižana. Prvo je Portugalac Danilo Pereira izjednačio u 69. minuti, dok je u 87. minuti dosuđen jedanaesterac za vodeću momčad prvenstva. Kylian Mbappe je preuzeo odgovornost te je zabio gol za konačnih 2:1.

Uz utakmicu više PSG ima 27 bodova, devet više u odnosu na drugoplasirani Lens. Angers je na četvrtom mjestu sa 16 bodova.