Konferencijska liga: Zrinjski pao u sudačkoj nadoknadi, Bešiktaš ispustio 2:0

epa10902017 Besiktas' Valentin Rosier (R) in action against Lugano's Zan Celar (L) during the UEFA Europa Conference League group D match between Besiktas Istanbul and FC Lugano in Istanbul, Turkey, 05 October 2023.  EPA/TOLGA BOZOGLU

EPA/TOLGA BOZOGLU

Prvak Bosne i Hercegovine Zrinjski poražen je na gostovanju kod Aston Ville sa 0-1 primivši pogodak u četvrtoj minuti sudačke nadoknade u susretu 2. kola E skupine Konferencijske lige.

Nakon što je u prvom kolu priredio senzaciju pobijedivši AZ sa 4-3, premda je nizozemski sastav na poluvremenu vodio sa 3-0, Zrinjski je i na gostovanju kod Aston Ville bio korak do podviga. Sve do četvrte minute sudačke nadoknade momčad Krunoslava Rendulića je držala “nulu”. Međutim, John McGinn je tada zabio za pobjedu engleskog premierligša.

Za Zrinjski su nastupila devetorica hrvatskih nogometaša. Marko Marić je branio, Matej Senić, Stipe Radić i Mario Ćuže su odigrali cijeli susret, Antonio Ivančić je igrao do 62. minute, a Mario Tičinović i Dario Čanađija do 73. minute. Matija Malekinušić je ušao u igru početkom drugog dijela, dok je Tomislav Kiš ušao u igru u 77. minuti.

U drugom susretu AZ je golom Vangelisa Pavlidisa u 52. minuti porazio Legiju sa 1-0. Nakon dva kola sva četiri sastava imaju po tri boda.

Za iznenađenje kola pobrinuo se Lugano koji je u Istanbulu u susretu D skupine pobijedio Bešiktaš sa 3-2, premda je do 80. minute gubio sa 0-2. Turski velikan je sve imao u svojim rukama, no u posljednjih deset minuta susreta je ispustio pobjedu. Domaćin je poveo u 38. minuti golom Vincenta Aboubakara, a isti je igrač u 52. minuti zabio za 2-0. Možda i ključni trenutak susreta dogodio se u 61. minuti kada je Bešiktaš ostao s igračem manje nakon što je Valentin Rosier dobio crveni karton.

Gostujući strateg Mattia Croci-Torti je tada napravio tri izmjene, a ubrzo još dvije. Gosti su krenuli u “lov” i u posljednjih deset minuta su uspjeli prirediti čudo. Ignacio Aliseda je smanjio u 81. minuti, Shkelqim Vladi je izjednačio u 86. minuti, a pobjedu Luganu donio je u 89. minuti autogol Erica Baillyja. Ante Rebić nije nastupio za Bešiktaš.

U drugom susretu Club Brugge je na gostovanju pobijedio Bodo/Glimt sa 1-0, a gol odluke je zabio Hans Vanaken u 21. minuti. Na ljestvici vode Lugano i Club Brugge sa po četiri boda, dok Bešiktaš i Bodo/Glimt imaju po bod.

U susretu 2. kola A skupine Slovan iz Bratislave je u Ljubljani pobijedio Olimpiju sa 1-0, a gol odluke je zabio Aleksandar Čavrić iz jedanaesterca u 55. minuti. za Slovan je od 89. minute zaigrao Marko Tolić, dok je za Olimpiju Ivan Posavec igrao do 72. minute. U drugom susretu farski KI i Lille su odigrali 0-0. Slovan vodi na ljestvici sa šest bodova ispred Lillea koji ima četiri. KI ima bod, a Olimpija je bez bodova.

PAOK je u susretu G skupine Eintracht pobijedio sa 2-1, a pobjednički gol zabio je Konstantinos Koulierakis u drugoj minuti nadoknade. Dominik Kotarski je branio za grčki sastav, dok Kristijan Jakić i Hrvoje Smolčić nisu zaigrali za momčad iz Frankfurta. PAOK vodi sa šest bodova ispred Eintrachta koji ima tri boda.

Fiorentina je u susretu F skupine odigrala 2-2 protiv Ferencvaroša. Gosti su vodili 2-0 (Varga 25, Cisse 50), ali su “Viole” uspjele iščupati bod golovima Baraka (66) i Ikonea (90+3). Josip Brekalo nije igrao za Fiorentinu. Ferencvaroš i Genk vode sa po četiri boda, a Fiorentina ima dva boda. Na dnu je Čukarički bez bodova.

U skupini H Fenerbahče je na gostovanju pobijedio Spartak Trnavu sa 2-1, a Dominik Livaković nije branio za turskog velikana koji vodi na ljestvici skupine sa šest bodova. U drugom susretu Nordsjaelland je deklasirao Ludogorec sa 7-1.