Konferencijska liga: Divković srušio Basel, Janković zabio iz kornera

epa10106327 Brondby's Marko Divkovic (C) scores the 1-0 lead against Basel's goalkeeper Marwin Hitz (L) and Kasim Adams (R) during the UEFA Europa Conference League third qualifying round, first leg soccer match between Brondby IF and FC Basel in Brondby, Denmark, 04 August 2022.  EPA/Claus Bech  DENMARK OUT

EPA/Claus Bech

Nogometaši danskog Brondbya pobijedili su Basel sa 1-0 u prvom susretu 3. pretkola Konferencijske lige, a pogodak je postigao hrvatski nogometaš Marko Divković.

Mladi 23-godišnji napadač ušao je u igru u 69. minuta, a pet minuta kasnije je zabio za 1-0 pogodivši kroz noge golmanu Basela.

Za Brondby je cijeli susret odigrao Josip Radošević.

Zrinjski je u Mostaru pobijedio Tobol sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Niko Janković u 76. minuti.

Mladi veznjak zagrebačkog Dinama koji je na posudbi u Mostaru fantastično je pogodio iz kornera. Za momčad Sergeja Jakirevića branio je Josip Čondrić, Mario Tićinović i Marin Magdić su igrali cijeli susret, Mario Ćuže je igrao do 60. minute, a Janković do 87. dok su Karlo Kamenar i Frane Maglica ušli u igru u 60. minuti. Nikola Mandić je zaigrao posljednje tri minute.

Belgijski Royal Antwerp je na gostovanju pobijedio Lillestrom sa 3-1.

Dinis Almeida je doveo goste u vodstvo u petoj minuti, izjednačio je Knudsen u posljednjim trenucima prvog dijela, a u nastavku susreta je Radja Nainggolan zabio dva gola za Anderlecht. Bivši veznjak Intera i Rome zatresao je mrežu u 50. i 86. minuti. Davor Matijaš nije nastupio za goste.

Šahtjor Sologorsk i CFR Cluj su u turskom Adapazariju odigrali bez golova.

Lovro Cvek i Gabrijel Debeljuh su odigrali svih 90 minuta za goste, dok su Karlo Bručić, Denis Kolinger i Karlo Muhar ostali na klupi.

Poljski Rakow Czestochowa je na gostovanju pobijedio Spartak iz Trnave sa 2-0. Ivi Lopez je zabio oba gola za gostujući sastav (30, 45-11m).

Fran Tudor i Zoran Arsenić su odigrali cijeli susret u pobjedničkim redovima.

APOEL je sa 1-0 pobijedio kazahstanski Kizyižhar, koji je u drugom pretkolu izbacio Osijek. Pogodak odluke zabio je Georgios Efrem u 27. minuti.

Anton Maglica nije nastupio za APOEL, dok je Mateo Mužek igrao do 72. minute za goste.

Maccbi Tel Aviv je pobijedio Aris sa 2-0 golovima Đorđa Jovanovića (29) i Erana Zahavija (84). Stipe Perica je za izraelski sastav igrao od 67. minute.

Nefči je u Bakuu u susretu koji je sudio Dario Bel, pobijedio bečki Rapid sa 2-1.

Atta Jaber (44) i Kenny Saief (60) su zabili za Nefči, a Guido Burgstaller za goste (90+5). Ivan Brkić je branio za domaćine.

Zorja Luhansk je slavila sa 1-0 protiv Universitatea Craiove.

Pobjedu ukrajinskom sastavu donio je Denis Nagnojni u 55. minuti. Susret je igran u poljskom Lubinu, a za goste je prvo poluvrijeme igrao Ante Roguljić.

Vaduz i Konyaspor su odigrali bez pobjednika, 1-1.

Franklin Sasere je doveo domaćine u vodstvo u 72. minuti, a izjednačio je Muhamet Demir u 89. minuti.

Robert Murić je za goste zaigrao od 61. minute, dok je Domagoj Pavičić ušao u igru 12 minuta prije kraja.

Slavija je u Prag pobijedila Panathinaikos sa 2-0 u susretu u kojem su obje momčadi završile s igračem manje.

Ivan Schranz je doveo češki sastav u prednost u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, a pobjedu je potvrdio Moses Usor u 56. minuti.

Gosti su od 40. minute igrali bez isključenog Sebastiana Palaciosa, dok je 52. minuti “pocrvenio” i domaći stoper Eduardo Santos.

Zvonimir Šarlija je za goste igrao do 88. minute.