Konferencijska liga: Bodo opet koban za Romu, Payet zabio fantastičan pogodak

epa09876815 Roma's Marash Kumbulla (L) and Bodo Glimt's Runar Espejord in action during the UEFA Conference League quarter final, first leg soccer match between Bodo Glimt and AS Roma at Aspmyra stadium in Bodo, norway, 07 April 2022.  EPA/Mats Torbergsen  NORWAY OUT

EPA/Mats Torbergsen NORWAY OUT

Nogometaši Rome ni u trećem pokušaju ove sezone nisu pobijedili norveški Bodo. U prvoj četvrtfinalnoj utakmici Konferencijske lige, na norveškom tlu, Bodo je pobijedio 2-1.

Podsjetimo kako su ove dvije momčadi zajedno igrale u skupini i tada je Bodo kao domaćin deklasirao Rimljane sa 6-1. Na Olimpicu Roma također nije uspjela slomiti čvrste Norvežane, ta je utakmica završila 2-2.

U ovom dvoboju Rimljani su poveli golom Pellegrinija u 43. minuti, iako je Bodo ostavio bolji dojam do tada. U nastavku utakmice opet je aktivniji bio norveški sastav koji je izjednačio u 56. minuti. Strijelac je bio Wembangomo, ali gol ide na dušu vratara Rome Rui Patricija koji je početnički reagirao i nije uhvatio relativno lagani udarac s 20-ak metara.

U 89. minuti Bodo je prije uzvrata stekao gol prednosti i to nakon pogotka Vetlesena za konačnih 2-1.

Marseille je na svom stadionu pobijedio PAOK 2-1, a posebno je upečatljiv na Velodromeu bio trenutak u 45. minuti. Domaćin je izveo korner. Under je loptu poslao na 20 metara, a tamo ju je dočekao Dimitri Payet te je iz prve, fantastično iz voleja, poslao pod gredu suparničkih vrata.

PAOK je ipak izvukao minimalan poraz i to nakon pogotka El Kaddourija u 48. minuti koji je ušao u igru početkom drugog dijela. Hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car odigrao je cijelu utakmicu za Marseille, dok je Antonio Mirko Čolak za goste odigrao posljednjih petnaest minuta.

Leicester i PSV su odigrali utakmicu bez golova.

Podsjetimo kako je u ranijem terminu nevjerojatna bila prva četvrtfinalna utakmica između Feyenoorda i praške Slavije. Uz šest pogodaka ogled je završio bez pobjednika 3-3. Dvoboj je ujedno bio ispunjen preokretima. Feyenoord je poveo 1-0. Potom je Slavila okrenula na 2-1, ali i Feyenoord je uzvratio te poveo 3-2. U 95. minuti Traore je zaključio ovu ludu utakmicu pogotkom za konačnih 3-3.