Juventus uvjerljivom pobjedom izborio četvrtfinale talijanskog Kupa

epaselect epa11031577 Juventus' Federico Chiesa (R) jubilates with his teammates after scoring during the Italian Serie A match, Genoa CFC vs Juventus Fc at Luigi Ferraris stadium in Genoa, Italy, 15 December 2023.  EPA/LUCA ZENNARO

EPA/LUCA ZENNARO

U posljednjem susretu osmine finala talijanskog nogometnog Kupa Juventus je u Torinu pobijedio Salernitanu sa 6-1.

Juventus je tako postao posljednji sudionik četvrtfinala, nakon što su to već ranije uspjeli Roma, Fiorentina, Bologna, Milan, Atalanta, Lazio i Frosinone.

Međutim, nije dobro počelo za torinsku “Staru damu”. “Fenjeraš” Serie A je šokirao Juve stigavši do prednosti već u 59. sekundi susreta, a pogodak je postigao nigerijski napadač Chukwubuikem Ikwuemesi.

Međutim, Juve je vrlo brzo izjednačio, u 12. minuti je za 1-1 pogodio Fabio Miretti na asistenciju Andrea Cambiasa koji je u 35. minuti i okrenuo rezultat.

U nastavku susreta domaćin je zabio još četiri gola za uvjerljivih 6-1. Strijelci su bili Daniele Rugani u 54. minuti, Dylan Bronn koji je u 75. minuti pogodio vlastitu mrežu, Kenan Yildriz u 88. minuti, te Timothy Weah u prvoj minuti sudačke nadoknade. Za Salernitanu je od 46. minute zaigrao hrvatski nogometaš Domagoj Bradarić.

Juve će u četvrtfinalu igrati protiv Frosinonea koji je 19. prosinca šokirao Napoli pobjedom na “Maradoni” sa 4-0.

U preostala tri četvrtfinalna ogleda sastaju se Fiorentina – Bologna, Milan – Atalanta, te Lazio – Roma.