Roma preokretom do četvrtfinala talijanskog Kupa

epa11055953 Roma's Romelu Lukaku celebrates after scoring the 1-1 goal during the Coppa Italia round of 16 soccer match between AS Roma and US Cremonese, in Rome, Italy, 03 January 2024.  EPA/ANGELO CARCONI

EPA/ANGELO CARCONI

Nogometaši Rome preokretom su došli do pobjede 2-1 protiv Cremonesea u dvoboju osmine finala Kupa Italije, koji je u srijedu odigran na rimskom Olimpicu.

Petoplasirana momčad Serie B je u 37. minuti povela golom Franka Tsadjouta. Cremonese je prednost držao do 77. minute, kad je Romelu Lukaku pobjegao gostujućoj obrani i pogodio mrežu za 1-1.

Pobjedu Romi donio je Paulo Dybala golom u 85. minuti iz kaznenog udarca.

Tako smo dobili i treći četvrtfinalni par Kupa Italije, a za mjesto u polufinalu u rimskom derbiju će se boriti Roma i Lazio.

U srijedu se u četvrtfinale probila i Atalanta koja je u Bergamu s 3-1 svladala Sassuolo. Atalanta će u četvrtfinalu igrati protiv Milana.

Treći četvrtfinalni par čine Bologna i Fiorentina, a u posljednjem paru Frosinone čeka pobjednika dvoboja koji je na rasporedu u četvrtak (21 sat) u Torino, gdje će Juventus ugostiti Salernitanu.