Bologna nakon produžetaka izbacila Inter iz Kupa

epa11039173 Inter Milan's Alessandro Bastoni (L) in action against Bologna’s Nikola Moro during the Coppa Italia round of 16 soccer match between FC Inter and Bologna FC, in Milan, Italy, 20 December 2023.  EPA/MATTEO BAZZI

EPA/MATTEO BAZZI

Nogometaši Bologne izborili su plasman u četvrtfinale talijanskog Kupa nakon što su na San Siru pred 80.000 gledatelja nakon produžetaka pobijedili Inter sa 2-1.

Momčad Thiaga Motte nastavlja sa sjajnim rezultatima ove sezone. Bologna je najugodnije iznenađenje talijanskog prvenstva i trenutačno se nalazi na četvrtom mjestu ligaške ljestvice. Mottini odabranici odlično guraju i u “Coppa Italia” gdje su prvi put u posljednjih 11 godina dogurali do četvrtfinala.

Inter je dominirao veći dio utakmice, imao je i vodstvo 1-0 početkom produžetka, no gosti su u posljednjih osam minuta okrenuli rezultat s dva gola.

Lider Serie A je mogao do vodstva u 65. minuti, međutim Lautaro Martinez nije iskoristio jedanaesterac. Pucao je u donji desni kut, ali je Federico Ravaglia obranio udarac. Domaćin je poveo u drugoj minuti produžetka golom Carlosa Augusta. Izjednačio je Sam Beukema u 112. minuti, a pobjedu gostima nakon sjajne kontre donio je Dan Ndoye u 116. minuti.

Za Bolognu je do 69. minute igrao hrvatski nogometaš Nikola Moro.

Bologna će u četvrtfinalu igrati protiv Fiorentine koja je početkom prosinca pobijedila Parmu boljim izvođenjem jedanaesteraca.