Nogometaši Lazija prvi četvrtfinalisti Talijanskog kupa

epa11012617 SS Lazio's Matteo Guendouzi celebrates after scoring the 1-0 goal during the Italian Cup round of 16 soccer match between SS Lazio and Genoa CFC at the Olimpico stadium in Rome, Italy, 05 December 2023.  EPA/ETTORE FERRARI

EPA/ETTORE FERRARI

Nogometaši Lazija prvi su četvrtfinalisti Talijanskog kupa nakon što su na domaćem terenu, s minimalnih 1-0, bili bolji od Genoe.

Utakmica je odlučena na samom početku pa je tako već u petoj minuti Guendouzi postigao jedini pogodak na susretu. Sve do kraja rezultat se nije mijenjao, a hrvatski nogometaš Toma Bašić za Rimljane je zaigrao od 81. minute.

U četvrtfinalu bi se mogao dogoditi veliki rimski derbi jer Lazio čeka pobjednika dvoboja u kojem se sastaju Roma i Cremonese.

U srijedu se sastaju Fiorentina – Parma, dok se ostale utakmice igraju kasnije tijekom prosinca i siječnja iduće godine. Parovi su Napoli – Frosinone, Inter – Bologna, Milan – Cagliari, Atalanta – Sassuolo, Roma – Cremonese i Juventus – Salernitana.