Juventus posljednji polufinalist talijanskog Kupa

epa09745120 Juventus’ Paulo Dybala (R) in action during the Italian Cup quarterfinal soccer match Juventus FC vs US Sassuolo calcio at the Allianz Stadium in Turin, Italy, 10 February 2022.  EPA/ALESSANDRO DI MARCO

EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Nogometaši Juventusa izborili su posljednje mjesto u polufinalu Kupa Italije svladavši pred svojim navijačima Sassuolo sa 2-1 (1-1).

Paulo Dybala je već u 3. minuti doveo Juventus u vodstvo, da bi u 24. minuti Hamed Traore pogodio za 1-1. Do pobjedničkog pogotka je torinska momčad došla tek u 88. minuti na vrlo sretan način, kad se lopta odbila od gostujućeg braniča Ruana, promijenila smjer i završila u mreži.

Juventus će u polufinalu igrati protiv Fiorentine koja je sa 3-2 slavila na gostovanju u Bergamu kod Atalante. Dvostruki strijelac za goste bio je Krzysztof Piatek (9-11m, 71), a pobjednički pogodak postigao je Nikola Milenković (90+3). Za Atalantu su golove postigli Zappacosta (30) i Boga (56). Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić bio je u početnoj postavi domaće momčadi, a zamijenjen je u 74. minuti.

Drugi polufinalni par čine Milan i Inter.

U polufinalu će biti odigrane dvije utakmice. Milanski dvoboji su na rasporedu 2. ožujka i 20. travnja, dok je Fiorentina 3. ožujka ugostiti Juventus, a torinski uzvrat bit će odigran 21. travnja.