Jurićev Torino slavio protiv Verone Igora Tudora

epa09650734 Torino coach Ivan Juric (R) and Hellas Verona coach Igor Tudor during the Italian Serie A soccer match Torino FC vs Hellas Verona FC at the Olimpico Grande Torino Stadium in Turin, Italy, 19 december 2021.  EPA/ALESSANDRO DI MARCO

EPA/ALESSANDRO DI MARCO

U susretu 18. kola talijanskog nogometnog prvenstva, okršaju dvojice hrvatskih trenera Torino Ivana Jurića je pobijedio Veronu, koju vodi Igor Tudor sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je Tommaso Pobega u 26. minuti. Minutu ranije gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Giangiacomo Magnani.

Marko Pjaca je odigrao cijeli susret za Torino, dok je Josip Brekalo ušao u igru u 63. minuti. Kod gostiju Boško Šutalo je ušao u igru u 29. minuti, dok Ivor Pandrur nije nastupio.

Bila je to druga uzastopna pobjeda Torina, dok je Verona upisala drugi uzastopni poraz.

Sampdoria i Venezia su remizirali 1-1. Domaćin je poveo u prvoj minuti golom Manola Gabbiadinija, a izjednačio je Thomas Henry u 87. minuti.

Identičnim rezultatom završio je i susret Spezije i Empolija.

Povela je Spezia u 50. minuti, kad se loptu u mrežu odbila od nesretnog gostujućeg braniča Riccarda  Marchizze. Za izjednačenje Empolija u 71. minuti zaslužan je domaći branič Dimitrios Nikolaou koji je loptu nenamjerno preusmjerio u svoju mrežu. Za Speziju je cijelu utakmicu odigrao hrvatski branič Martin Erlić.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Fiorentina i Sassuolo su u Firenci odigrali 2-2, iako je gostujuća momčad nakon prvog poluvremena imala prednost od dva gola. Sassuolo je poveo golom Scamacce u 32. minuti, a Frattesi je povećao na 2-0 pet minuta poslije. Bod Fiorentini donijeli su Vlahović (51) i Torreira (61), a domaća momčad je posljednje 22 minute odigrala s igračem manje, jer je u 68. minuti isključen Biraghi zbog drugog žutog kartona.

Večeras se još sastaju Milan i Napoli (20.45).

Na ljestvici vodi Inter sa 43 boda ispred Milana sa 39 i Atalante sa 37 bodova. Napoli je četvrti sa 36 bodova.

Jurićev Torino je deseti sa 25 bodova, dok je Tudorova Verona na 13. mjestu sa 23 boda.

Italija – 18. kolo
Fiorentina – Sassuolo 2-2 (Vlahović 51, Torreira 61 / Scamacca 32, Frattesi 37)
Spezia – Empoli 1-1 (Marchizza 50-ag / Nikolaou 72)
Sampdoria – Venezia 1-1 (Gabbiadini 1 / Henry 87)
Torino – Verona 1-0 (Pobega 26)
Milan – Napoli (ned, 20.45)

Odigrano u petak i subotu:
Atalanta – Roma         1-4 (Cristante 45+1-ag / Abraham 1, 82, Zaniolo 27, Smalling 72)
Bologna – Juventus      0-2 (Morata 6, Cuadrado 69)
Cagliari – Udinese      0-4 (Makengo 4, Deulofeu 45, 69, Molina 50)

Salernitana – Inter 0-5 (Perišić 11, Dumfries 33, Sanchez 52, Martinez 77, Gagliardini 87)
Lazio – Genoa 3-1 (Pedro 36, Acerbi 75, Zaccagni 81 / Melegoni 86)