Italija: Napoli deklasirao Sassuolo sa 6-1, približio se vodećem na tablici

Nogometaši Napolija u susretu su 35. kola talijanskog prvenstva na svom terenu deklasirali Sassuolo sa 6-1 (4-0) te se približili vodećem Milanu na četiri boda zaostatka.

Napoli je furiozno krenuo u utakmicu te već naon 20-ak minuta vodio sa 4-0, prva dva gola udarcima glavom postigli su Koulibaly (7) i Osimhen (15), a zatim su se u strijelce još upisali i Lozano (19) te Mertens (21).

Početkom drugog poluvremena Mertens (54) je svojim drugim golom povisio na 5-0, Rrahmani (80) je pred kraj dvoboja pogodio i za 6-0 prije no što je Lopez (87) spasio čast Sassuola.

Treći Napoli sada ima 70 bodova, četiri manje od vodećeg Milana koji će u nedjelju ugotiti Fiorentinu, a dva manje od drugog Intera koji će u nedjelju gostovati kod Udinesea. Sassuolo je miran u sredini ljestvice, 10. sa 46 bodova.

Verona, koju vodi hrvatski stručnjak Igor Tudor, ostvarila je još jednu pobjedu u ovom prvenstvu nadigravši na gostovanju Cagliari sa 2-1 (2-0). Gosti su u prvih 45 minuta poveli sa 2-0 preko Baraka (8) i Caprarija (44), da bi u nastavku Joao Pedro (57) iz sjajno izvedenog slobodnog udarca tek ublažio poraz sastava sa Sardinije.

Deveta Verona sada ima 52 boda, dok je Cagliari ostao 17. sa 28 bodova, tri više od 18. Salernitane i 19. Genoe koje se nalaze u zoni ispadanja. Genou kasnije u subotu očekuje gradski derbi protiv Sampdorije, dok će Salernitana u ponedjeljak gostovati kod Atalante.

Marko Rog odigrao je drugo poluvrijeme za Cagliari, dok je Boško Šutalo ušao u igru za Veronu u 73. minuti.

REZULTATI 35. KOLA,
Subota:
Cagliari - Verona 1-2 (Joao Pedro 57 / Barak 8, Caprari 44)
Napoli - Sassuolo 6-1 (Koulibaly 7, Osimhen 15, Lozano 19, Mertens 21, 54, Rrahmani 80 / Lopez 87)