Istra 1961 slavila protiv Šibenika i oživjela europske ambicije

29.04.2023., stadion Aldo Drosina, Pula - SuperSport HNL, 32. kolo, NK Istra 1961 - HNK Sibenik. Stefan Peric, Mounsef Bakrar Photo: Sasa Miljevic/PIXSELL

Sasa Miljevic / Pixsell

Istra 1961 je u sklopu 32. kola SuperSport HNL-a na Aldo Drosini slavila protiv Šibenika rezultatom 3:0 (1:0). U prvom dijelu je iz kaznenog udarce poentirao Mlinar, a u nastavku utakmice u strijelce su se upisali Bakrar i Mahmoud.

Zeleno-žuti su uvjerljivim rezultatom upisali prvu pobjedu nakon šest kola i ukupno desetu u sezoni kojom su barem privremeno skočili na peto mjesto ljestvice. Narančasti su pak zabilježili 15. poraz u sezoni kojim je sigurno da će i nakon ovog kola ostati na posljednjem mjestu ljestvice.

Na koncu prve minute Hujber je ubacio s desne strane, no Kadušić je na drugoj stativi loše zahvatio loptu tako da je obrana Šibenika lako očistila opasnost.

Domaćini su u 18. minuti zatresli mrežu Šibenika preko Bakrara, no pogodak zbog očitog zaleđa nije priznat.

Dvije minute kasnije je s ruba kaznenog prostora iskosa snažno pucao Hujber, a lopta je prohujala pokraj bliže vratnice.

Majkić je u 34. minuti stigao do lopte prije Hiroša nakon čega se veznjak gostiju zabio u njega pa mu je na nekoliko minuta bilo potrebno pružiti liječničku pomoć.

U 41. minuti Bakrara pada u šesnaestercu nakon duela s Đorićem, ali sudac Strukan na prvu nije smatrao da se radi o kaznenom udarcu. Međutim potom ga je VAR pozvao na pregled snimke nakon čega je odlučio pokazati na bijelu točku. Siguran izvođač s 11 metara bio je Mlinar koji je loptu poslao u jednu, a Rogića u drugu stranu.

Priliku za izjednačenje Šibenik je propustio u sedmoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela. Nakon prodora Dolčeka lopta se odbija do Hiroša, a njegov prizemni udarac s desetak metara odlazi pokraj suprotne stative.

Prva minuta drugog poluvremena ponudila je udarac Lisice s 15-ak metara iskosa koji je otišao pokraj suprotne vratnice.

Dvije minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka je sa 17 metara pucao Hiroš, a Majkić je spretno nogom uspio zaustaviti njegov pokušaj.

Uzbuđenje pred golom Istre uslijedilo je u 60. minuti kada je lopta Lisicu pogađa u ruku, no suci nisu smatrali da se radi o kažnjivoj situaciji. Minutu kasnije Dolček i Čanađija su odigrali dupli pas nakon kojeg je potonji šutirao s dvadesetak metara, a lopta je otišla malo pored gola.

U 65. minuti u Galileu lopta pogađa u ruku nakon ubačaja Hiroša, no sudac Strukan je ponovno smatrao da nema elemenata za kazneni udarac.

Mreža Šibenika se ponovno trese u 71. minuti kada je Kadušić proigrao Bakrara, a on je pobjegao po desnoj strani te je prizemnim udarcem svladao Rogića za svoj sedmi gol u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Kvržić je u 83. minuti ubačajem s desne strane pronašao Skorupa, ali njegov udarac glavom s druge stative ne pogađa metu.

Konačani rezultat susreta postavljen je u 85. minuti kada je Mahmoud ukrao loptu Soldi, a onda je kombinirao s Bakrarom te je na koncu prizemnim udarcem s desetak metara iskosa uz pomoć suprotne stative poslao loptu u gol Šibenika.

Kolo se nastavlja u nedjelju kada se od 15 sati sastaju Varaždin i Osijek dok je od 18 sati na Poljudu na rasporedu derbi Hajduka i Dinama.