I to se dogodilo! Melnjak je za Hajduk odigrao 90 utakmica. Pajač mu u nedjelju pokazao prvi žuti karton

01.10.2023., Split, stadion Poljud - SuperSport HNL, 10. kolo, HNK Hajduk - GNK Dinamo. Igor Pajac, Dario Melnjak Photo: Zvonimir Barisin/PIXSELL

Zvonimir Barisin/PIXSELL

Pouzdani bek Hajduka Dario Melnjak u Split je stigao koncem rujna 2021. godine. Za Hajduk je odigrao 90 utakmica, a tek je u nedjelju ‘zaradio’ svoj prvi žuti karton.

Melnjak je za Hajduk odigrao 90 utakmica, njih 82 od prve minute. Zabio je 13 pogodaka i upisao 14 asistencija. No, sve do nedjeljnog derbija na Poljudu protiv Dinama nije dobio žuti karton. Sudac Igor Pajač u 29. minuti zbog prekršaja nad Emrelijem pokazao je ovom rođenom Varaždincu prvi žuti karton u njegovoj karijeri na Poljudu.

U srpnju je Melnjak produžio ugovor do ljeta 2026. godine s opcijom produženja za još jednu godinu. Veliki doprinos Melnjak je dao osvajanju Kupa dvije godine zaredom – u oba finala zabijao je ključne golove, prošle sezone protiv Rijeke dva, prethodno je dva puta tresao mrežu u polufinalu te ove sezone protiv Šibenika u finalu jedan. Navijači su mu stoga dodijelili nadimak ‘Rabuzin‘.

“Ljestvica je visoko podignuta, očekivanja su visoka za ovu sezonu, želja mi je da kao ekipa napredujemo zajedno, da imamo dobru kemiju, a u tom slučaju nema razloga da ne bude još bolje nego do sada”, istaknuo je Melnjak nakon potpisa novog ugovora.

Hajduk je nakon deset kola vodeća momčad HNL-a. Sa sedam pobjeda i dva poraza imaju 21 bod, uz gol razliku 13:5. Na drugom je mjestu Rijeka s dva boda manje, a upravo će se ova dva kluba sastati u sljedećem kolu, u subotu 7. listopada na Rujevici.

Kao beba jedva preživio, u nogomet krenuo iz pete lige, a u Split došao umjesto u Andaluziju