Sahiti nakon sjajne akcije donio Hajduku pobjedu na punom Poljudu!

01.10.2023.,Split,stadion Poljud-SuperSport HNL,10 kolo,HNK Hajduk-GNK Dinamo.Emir Sahiti dobio je hajukovcima slavlje i vodstvo. Photo: Ivo Cagalj/PIXSELL

Ivo Cagalj / Pixsell

Drugi put u sezoni Hajduk je pobijedio najvećeg rivala Dinama. U 10. kolu SuperSport HNL-a Bili su pred 33.824 gledatelja na Poljudu slavili rezultatom 1:0 (0:0), a jedini pogodak na utakmici bilo je djelo Emira Sahitija.

Izabranici Ivana Leke su se tako vratili na lidersku poziciju na ljestvici te Rijeci bježe dva boda, a u odnosu na Dinamo uz odigranu utakmicu više imaju pet bodova prednosti.

Plavi su pak upisali prvi prvenstveni poraz pod vodstvom Sergeja Jakirovića, a nisu uspjeli ni srušiti negativan niz na Poljudu gdje za pobjedu ne znaju više od tri godine.

U idućem kolu Hajduka očekuje Jadranski derbi na Rujevici dok će Dinamo dočekati Istru 1961.

U šestoj minuti utakmice Vidović je pao u kaznenom prostoru Hajduka nakon duela s Moufijem, a sudac Pajač je samo odmahnuo rukom, međutim nije mu pokazao žuti karton zbog očitog simuliranja. Nedugo potom Uremović je u šesnaestercu u posljednji trenutak otklonio opasnost pred Emrelijem.

Livaja je u 8. minuti susreta ubacio s lijeve strane, a nakon loše reakcije Nevistića u šansi je bio Odjidja, no njegov mlak udarac s desetak metara je ispred gol linije izbio Perić. Tražili su tom prilikom igrači Hajduka i kazneni udarac jer je Bulata lopta dok je bio na podu pogodila u ruku, no sudac je smatrao da nije riječ i kažnjivoj situaciji.

Dvije minute kasnije nakon ubačaja iz kornera Benrahoua lopta se nespretno odbija od Mišića, ali Nevistić je bio spreman na takav razvoj događaja.

01.10.2023., Split, stadion Poljud – SuperSport HNL, 10. kolo, HNK Hajduk – GNK Dinamo. Koreografija na pocetku utakmice. Photo: Zvonimir Barisin/PIXSELL

Petković je u 15. minuti zapucao iz slobodnog udarca s oko 25 metara udaljenosti te je loptu poslao preko gola. Nedugo potom Sahiti je na suprotnoj strani travnjaka uzvratio udarcem iz voleja iz nešto bliže udaljenosti, a Nevistić je lako zaustavio loptu.

U 18. minuti je napad Dinama prizemnim udarcem s dvadesetak metara okončao Bulat što je bio lak zalogaj za Lučića.

Nakon pogreške Perića u 20. minuti Benrahou je uposlio Odjidju čiji je ubačaj dva puta završio u bloku nakon čega je pomoćni sudac označio njegovo prethodno zaleđe.

Bulat je u 32. minuti potegao iz daljine, a lopta je od bloka završila pored stative. Sedam minuta kasnije Petković i Vidović su šutirali iz dobrih pozicija, ali u oba navrata ispriječio se blok Šarlije.

Gosti su u 44. minuti bili prisiljeni napraviti prvu izmjenu. Zbog ozljede je igru napustio kapetan Petković, a šansu je dobio Drmić.

01.10.2023., Split, stadion Poljud – SuperSport HNL, 10. kolo, HNK Hajduk – GNK Dinamo. Bruno Petkovic Photo: Marko lukunic/PIXSELL

U drugoj minuti sudačke nadoknade Benrahou je ubacio iz slobodnog udarca, a iz gužve je pucao Livaja, no lopta od bloka Drmića odlazi pokraj stative.

Trener Hajduka Ivan Leko na poluvremenu je reagirao s dvije izmjene. U svlačionici su ostali Odjidja i Sigur, a na travnjak se istrčali Žaper i Trajkovski.

Drugo poluvrijeme započinje dobrim pokušajem Bulata u 48. minuti koji je sa 16 metara pucao malo pokraj stative. Nedugo potom u šansi je Baturina za još jedan uspješan blok Šarlije.

U 50. minuti Krovinović je šutirao s dvadesetak metara iskosa, no nije bilo preciznosti u njegovom pokušaju.

Hajduk do vodstva dolazi u 59. minuti. Bila je to akcija u tri poteza koja je počela ispucavanjem Lučića, Trajkovski je potom glavom prenio loptu, a Sahiti je pobjegao Moharramiju te je udarcem s 15 metara matirao Nevistića. Kosovski reprezentativac se tako drugo kolo u nizu upisao u strijelce.

01.10.2023., Split, stadion Poljud – SuperSport HNL, 10. kolo, HNK Hajduk – GNK Dinamo. Emir Sahiti Photo: Marko lukunic/PIXSELL

Pet minuta kasnije Bulat je ubacio iz kornera, a udarac Ademija završava u bloku nakon čega je opasnost otklonio Melnjak.

Utakmica je nakratko prekinuta u 67. minute nakon što je prilikom bakljade sa sjevera dimna zavjesa prekrila travnjak.

Novi pokušaj Bulata iz daljine bilježimo u 70. minuti, a Lučić je ponovno upisao sigurnu intervenciju. Dvije minute kasnije Ljubičić je s lijeve strane pronašao Baturinu, a njegov udarac s ruba šesnaesterca završava u bloku.

Dolček je u 85. minuti pobjegao po desnoj strani nakon čega je loptu predao Trajkovskom, a njegov udarac završava u bloku Šutala.

Odličnu šansu domaćin je imao u 92. minuti kada je Livaja ubacio za Trajkovskog, no on je s druge stative lošte pucao tako da je Nevistić lako uhvatio loptu. Bila je to posljednja šansa na utakmici.

Deseto kolo će sutra od 18 sati na Aldo Drosini u Puli zaključiti Istra 1961 i Lokomotiva.