Heerenveen pobijedio Ajax nakon punih 15 godina

epa11145021 (L-R) Jordan Henderson, Kenneth Taylor, Josip Sutalo, and goalkeeper Diant Ramaj of Ajax walk dejected after they conceded the 2-0 goal during the Dutch Eredivisie soccer match between SC Heerenveen and Ajax Amsterdam in Heerenveen, Netherlands, 11 February 2024.  EPA/Olaf Kraak

EPA/Olaf Kraak

U susretu 21. kola nizozemskog nogometnog prvenstva Heerenveen je pobijedio Ajax sa 3-2 ostvarivši prvu pobjedu u međusobnim susretima nakon više od 15 godina.

Heerenveen je vodio 3-0, no umalo je sve prosuo.

Pelle van Amersfoort je u 11. minuti doveo domaćine u vodstvo, da bi Osame Sahraouiji u 38. minuti zabio za 2-0. Van Amersfoort je početkom nastavka zabio i svoj drugi gol na utakmici za vodstvo 3-0.

Pawel Bochniewicz je u 51. minuti zatresao vlastitu mrežu za 3-1, a nadu gostima vratio je Chuba Akpom pogodivši u 79. minuti za 3-2. Ajax je u preostalom vremenu pokušao izjednačiti, gosti su u petoj minuti nadoknade čak i zabili gol, no uključio se VAR poništivši ga.

Igrali Sosa i Šutalo, Medić nije ulazio u igru

Za goste su cijeli susret nastupili Borna Sosa i Josip Šutalo, dok Jakov Medić nije ulazio u igru.

Bila je to prva pobjeda Heerenveena u međusobni susretima nakon više od 15 godina. Posljednji put Heerenveen je slavio u siječnju 2009. godine, a potom je Ajax nanizao 25 pobjeda i četiri remija.

Kasnije se još sastaju Volendam i PSV, te Feyenoord i Sparta.

PSV vodi sa 56 bodova, Feyenoord ima 46, a Twente 44 boda. AZ je četvrti (36), a Ajax peti (35). Heerenveen drži 11. poziciju sa 25 bodova.