‘Hat-trick’ Alexandera Sorlotha za uvjerljivu pobjedu Villarreala

epa11176301 Real Sociedad's Alexander Sorloth (L) celebrates with Goncalo Guedes (R) after scoring the 1-3 goal during the Spanish LaLiga soccer match between Real Sociedad and Villarreal CF, in San Sebastian, Basque Country, Spain, 23 February 2024.  EPA/Juan Herrero

EPA/Juan Herrero

Nogometaši Villarreala pred svojim su navijačima svladali Granadu s uvjerljivih 5-1 (3-0) u prvoj utakmici nedjeljnog programa 27. kola španjolskog prvenstva.

U golijadi domaće momčadi iskazao se norveški napadač Alexander Sorloth koji je postigao tri gola. Već je u sedmoj minuti doveo Villarreal u vodstvo, a onda ga i udvostručio u 19. minuti. Etienne Capoue je u 32. minuti povećao prednost domaće momčadi na 3-0. U 47. minuti je Goncalo Guedes pogodio za 4-0, a u 66. minuti je Sorloth postigao svoj treći pogodak za 5-0. Konačnih 5-1 postavio je Theodor Corbenau u prvoj minuti dodatka na kraju dvoboja.

Osim strijelaca, s tri asistencije se istaknuo Villarrealov veznjak Dani Parejo.

Villarreal je s 32 boda privremeno došao na 12. mjesto, a Granada je sa 14 bodova ostala na predzadnjoj, 19. poziciji. Vodeći Real Madrid ima 66 bodova, sedam više od drugoplasirane Girone koja ima utakmicu manje.

Španjolska – 27. kolo
Villarreal – Granada 5-1 (Sorloth 7, 19, 66, Capoue 32, Guedes 47 / Corbenau 90+1)
Atletico M. – Betis (16.15)
Mallorca – Girona (18.30)
Athletic – Barcelona (21.00)

Osasuna – Alaves (pon, 21.00)

Odigrano u petak i subotu:
Valencia – Real M.      2-2 (Duro 27, Jaremčuk 30 / Vinícius Jr. 45+5, 76)
Getafe – Las Palmas     2-3 (Mata 11, Greenwood 14, Maksimović 45 / Ramirez 35, Cardona 50, El Haddadi 57)
Rayo Vallecano – Cadiz  1-1 (Lejeune 78 / J. Hernandez 90+1)
Sevilla – Real S. 3-2 (En Nesyri 11, 13, Ramos 65 / A. Silva 45+5-11m, Mendez 90+2)
Celta V. – Almeria 1-0 (Mingueza 73)