Hajduk upisao novi trijumf u Gradskom vrtu

12.03.2023., Osijek - SuperSport Hrvatska nogometna liga 25. kolo, NK Osijek - HNK Hajduk. Photo: Dubravka Petric/PIXSELL

Dubravka Petric / Pixsell

Nakon što je prije desetak dana bio bolji u četvrtfinalu kupa Hajduk je ponovno slavio u Gradskom vrtu. Ovaj put su u posljednjoj utakmici 25. kola SuperSport HNL-a upisali pobjedu nad Osijekom rezultatom 0:2 (0:2), a strijelci su bili Marko Livaja iz kaznenog udarca te Dario Melnjak.

Bili su se tako vratili pobjedama nakon dva uzastopna prvenstvena poraza, a s nova tri boda su uz odigranu utakmicu više zaostatak za vodećim Dinamom smanjili na devet bodova dok trećeplasiranom Osijeku bježe 11 bodova. Gostujućoj momčadi je uspjelo i sačuvati svoju mrežu netaknutom, a to im je posljednji put u HNL-u uspjelo još 15. listopada prošle godine na gostovanju kod Gorice.

Bijelo-plavi pak za pobjedu ne znaju već sedam utakmica u nizu, šest u prvenstvu i jedna u kupu, a u njima su upisali pet poraza i dva remija te im sad za vratom pušu momčadi u borbi za europskim pozicijama.

Prvu opasnu situaciju na utakmici kreirao je Hajduk u 11. minuti kada je Krovinović uposlio Mlakara, a njegov dobar udarac s ruba kaznenog prostora koji je išao pod gredu paradom brani Malenica.

Jugović je u 21. minuti u šesnaestercu Hajduka naletio na lakat Vušković, no sudac Jović i VAR soba nisu u toj situaciji vidjeli elemenata za kazneni udarac.

Sedam minuta kasnije Jović je pokazao na bijelu točku, ali u korist Hajduka nakon što je Čeberko u kaznenom prostoru srušio Benrahoua. Siguran s 11 metara bio je Marko Livaja koji je tako došao do 17. gola u aktualnoj prvenstvenoj sezoni. Najbolji strijelac lige je ove sezone zabio tri gola Osijeka, a sva tri su bila iz kaznenog udarca.

Prvi udarac Osijeka uslijedio je u 33. minuti kada je sa sedam metara iskosa nakon okreta pucao Jugović, a lopta je otišla iznad grede.

Gosti su vodstvo povećali u 35. minuti. Nakon ubačaja iz kornera obrana Osijeka nije uspjela izbiti loptu, a na odbijenu loptu Pukštasa najbolje je reagirao Melnjak koji ju je iz peterca poslao u gol Bijelo-plavih. Za beka Hajduka to je bio treći zgoditak u aktualnoj sezoni.

Nova dobra šansa za Hajduk uslijedila je u 40. minuti kada je udarac Livaje s gol crte izbio Čeberko, no igra je potom zaustavljena jer se napadač Hajduka ranije prilikom primanja lopte poslužio rukom.

Od početka drugog poluvremena priliku je u redovima Bijelo-plavih dobio Lovrić, a njegov dobar pokušaj smo vidjeli u 49. minuti kada je snažno pucao s dvadesetak metara, a Lučić je prsima uspio odbiti loptu.

Livaja se u 63. minuti nakon dodavanja Mikanovića sjurio prema golu Osijeka, ali u situaciji 1 na 1 s Malenicom kao pobjednik izlazi vratar domaćih. U nastavku akcije lopta dolazi do Mlakara koji je imao otvoren put prema golu Bijelo-plavih, no loše je šutirao.

Tri minute kasnije nakon ubačaja iz kuta glavom je sa sedam metara pucao Škorić, a lopta je otišla pokraj gola Hajduka.

U 70. minuti Livaja je proigrao Mikanovića koji je s desne strane pokušao uposliti Pukštasa, no obrana Osijeka otklonila je opasnost.

Domaćin je ponovno aktivan u 72. minuti kada je Jurčević ubacio prema Mierezu, a lopta se odbila od leđa Vuškovića nakon čega je odličnom reakcijom obranu upisao Lučić.

Kontra Hajduka je bljesnula u 80. minuti kada se Anello odlučio za udarac s dvadesetak metara iskosa kojeg lagano brani Malenica umjesto da je uposlio slobodnog Livaju.

Anello je u akciji i u 89. minuti kada se izborio za udarac s ruba kaznenog prosora, no Malenica je dobro obranio loptu koja je išla u njegov donji bliži kut.