Gorica svladala Varaždin i poslala Šibenik u niži rang

20.05.2023.., Gradski stadion, Velika Gorica - SuperSport HNL, 35. kolo, HNK Gorica - NK Varazdin.

Slavko Midzor / Pixsell

Šibenik je novi drugoligaš. Pobjedom protiv Varaždina u 35. kolu SuperSport HNL-a Gorica je Narančastima uoči posljednjih 90 minuta sezone pobjegla na nedostižnih pet bodova prednosti.

U slavlju rezultatom 5:2 (2:1) za domaćina su pogađali Marveil Ndockyt, Joey Suk, Matthew Steenvoorden i dvostruki strijelac Toni Fruk dok su za goste poentirali Matija Kolarić i Vito Težak.

Varaždin je pak 14. porazom u sezoni ostao na šestom mjestu ljestvice te ga samo teorija drži u borbi za europskom vizom.

Već u 2. minuti domaćin je došao u vodstvo. Mitrović je presjekao dodavanje Jelenića nakon čega je asistirao za Ndockyta, a on se sjurio po desnoj strani te je preciznim udarcem s 15-ak metara zatresao suprotnu malu mrežicu za svoj drugi gol u dresu Gorice.

Dvadeset minuta kasnije novi zgoditak u mreži Varaždina. Ndockyt je probio po desnoj strani nakon čega je idealno poslužio Mitrovića, no njegov udarac sa šest metara odlično brani Zelenika. Na odbijenu loptu je najbrže reagirao Suk te je s vrha peterca poslao loptu u gol. I njemu je to bio drugi pogodak u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Varaždin je zaostatak smanjio u 34. minuti kada je Urata povratnim dodavanjem s lijeve strane uposlio Kolarića koji je izbjegao blok Steenvoordena te je sa šest metara poslao loptu pored Radoševića za svoj drugi gol u aktualnoj sezoni HNL-a.

U 41. minuti Ndockyt je s desne strane proigrao Pršira koji je sa sedam metara iskosa pucao iz prve, no lopte je prošla malo pored suprotne vratnice.

Posljednja minuta prvog dijela ponudila je prizemni pokušaj Pilja sa 17 metara kojeg je Radošević s lakoćom ukrotio.

Do nove zanimljive situacije smo čekali do 65. minute kada Urate s lijeve strane pronalazi Kolarića, a njegov udarac iz prve s osam metara iskosa brani vratar Gorice.

Pitanje pobjednika je riješeno u 73. minuti kada je Majstorović ubacio s desne stane, a Fruk je odlično iz voleja pogodio suprotnu vratnicu od koje se lopta odbila u gol. Mladom ofenzivcu to je bio šesti pogodak u aktualnoj sezoni.

Nova promjena rezultata je uslijedila deset minuta kasnije kada je iz kornera ubacio Pršir, a Steenvoorden je na drugoj stativi sa četiri metra snažnim udarcem glavom matirao Zeleniku. Bio je to njegov prvijenac u aktualnoj sezoni prvoligaškog nadmetanja.

U 85. minuti je sa šest metara iskosa snažno pucao Elezi, a Radošević je uspio odbiti loptu u korner. Nedugo potom bljesnula je kontra domaćih u kojoj je Fućak uposlio Fruka, a on je u situaciji 1 na 1 nadmudrio čuvara mreže Varaždina za novo povećanje prednosti Gorice.

Do prvog gola u HNL-u u 89. minuti dolazi mladi Vito Težak koji je nakon ubačaja Stanića sa sedam metara glavom zabio za konačnih 5:2.

Posljednja šansa na susretu uslijedila je u 92. kada je Elezi nakon kombinacije s Brodićem pucao sa sedam metara iskosa za obranu Radoševića.

Pretposljednje kolo sezone bit će zaključeno sutra kada se od 17 sati sastaju Lokomotiva i Istra 1961 dok u 19:30 počinje sraz Rijeke i Dinama.