Genoa ostala bez tri igrača pa uzela tri boda, Jose Mourinho upisao najlošiji ulaz u sezonu ikada

Db Genova 28/09/2023 - campionato di calcio serie A / Genoa-Roma / foto Daniele Buffa/Image nella foto: Mateo Retegui PUBLICATIONxNOTxINxITA

Daniele Buffa/Image

Trener Alberto Gilardino u nevjerici je gledao što mu se događa s igračima iz prvih 11 protiv Rome u četvrtak navečer. U samo 46 minuta zbog ozljede teren su morala napustiti tri igrača Genoe, važna igrača – kapetan Milan Badelj već u 12. minuti, bivši igrač Rome Kevin Strootman u 30. i Stefano Sabelli u 46. minuti. Ipak, Gilardino je izgubio tri igrača ali i dobio tri boda jer je njegova Genoa, povratnik u Serie A, nastavila s dobrim igrama i s 4-1 na Luigi Ferraris stadionu pred 32.961 gledatelja Romu. Genoa nakon šest  kola ima sedam bodova i stoji na 11. mjestu Serie A dok je Roma, možda konkretnije rečeno – Jose Mourinho, u ozbiljnim problemima.

Roma nakon šest bodova ima tek jednu pobjedu, s 7-0 demolirali su Empoli ali uz to su osvojili još samo dva boda. Tih pet bodova iz uvodnih šest utakmica najlošiji je start za Mourinha otkako je postao trener, do sada je najlošiji ulaz u natjecateljsku godinu imao s Chelseajem u sezoni 15/16 kad je u istom periodu osvojio sedam bodova. Nakon utakmice u Genoi Mourinho je iako nikad, pa niti nakon pobjeda, ne ide s igračima pozdraviti navijače, stao pred gostujuću tribinu na kojoj je bilo oko 2 tisuće navijača. „Vogliamo solo rispetto“ skandirali su Romanisti, u prijevodu „Tražimo poštovanje“, uz poneku malo težu rečenicu čiji dijelovi spadaju u 18+ kategoriju. Talijanski mediji su se već raspisali o poznatom Mourinhovom „sindromu treće sezone“ a kao olakotnu okolnost nitko mu ne uzima to što je u Genoi morao igrati bez Renata Sanchesa, Chrisa Smallinga, Marasha Kumbulle i Tammyja Abrahama.

Iako je postigao samo jedan gol, Mateo Retegui opet je vukao Genou, radio nered u Rominoj defanzivnoj liniji i jednoglasno izabran za igrača utakmice. Momak kupljen od Boca Juniorsa za 12 milijuna eura koji je proljetos debitirao za Azzurre s dva gola u utakmicama protiv Engleske i Malte pokazuje se kao sjajno pojačanje. Već je stigao do pet postignutih golova, tri u prvenstvu i dva u kupu a u Interu i Milanu se vjerojatno ljute sami na sebe što nisu kupili ovog 24-godišnjaka iako su otvoreno iskazivali interes za njega. Retegui je u 45. minuti zabio za 2-1, prethodno je Albert Gudmunsson, lijevo krilo sa Islanda, doveo Genou u vodstvo a Bryan Cristante je izjednačio da bi do kraja norveški reprezentativac na posudbi iz Union Berlina Morten Thorsby i iz Milana posuđeni Junior Messias postavili konačnih 4-1.